Ziemeļvalstu ģimnāzijā atklāta Andrejam Grāpim veltīta izstāde

Anrejs Grāpis    –  literatūrzinātnieks, kritiķis un muzeju darbinieks, 24.oktobrī būtu atzīmējis 60 gadu jubileju. Viņa dzīves gaita aprāvās 2020.gada 27.augustā. Andrejs Grāpis publicējis rakstus un grāmatas par izglītības un kultūras mecenātu Augustu Dombrovski, skolotāju un muzeju darbinieku Jāni Gresti, bijušo kultūras ministru un muzejnieku Voldemāru Kalpiņu un žurnālisti un literāti Veru Kacenu, rakstnieku Vili Lāci un citiem. Sarakstījis literatūras teorijas grāmatas pamatskolai un vidusskolai, darbojies literatūras kritikā (raksti “Literatūrā un Mākslā”, “Karogā”, “Domuzīmē”, “Jaunajā Gaitā”). Strādājis par latviešu valodas un literatūras skolotāju un Rakstniecības un mūzikas muzejā par kolekcijas kuratoru. Tāpat Andrejs Grāpis vairākus gadus sadrabojās ar Rīgas skolu muzeju metodisko apvienību.

Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēkā no 26.oktobra līdz 6. novembrim apskatāma izstāde, kas veltīta literatūras zinātniekam, bijušajam skolas latviešu valodas skolotājam Andrejam Grāpim. Izstādē izmantoti skolas muzeja un bibliotēkas materiāli, fotogrāfijas un grāmatas.

Skolotājs Andrejs bija unikāla personība, aktīvi darbojies Rīgas kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē. Viņš apkopojis un izdevis unikālus materiālus par vietām un cilvēkiem, radījis mācību materiālus skolām un aktīvi piedalījies kultūras dzīvē.

Plašāka informācija par Andreju Grāpi:

https://www.literatura.lv/en/person/Andrejs-Grapis/1012399

Informāciju sagatavoja Ziemeļvalstu ģimnāzijas

Muzeja pedagogs Vēsma Sūna