Ziemassvētku tirdziņš Laimītē

12.decembra rīts daudziem rīdziniekiem lika posties ceļā uz Bērnu un jauniešu centru  “Laimīte”, lai piedalītos pasākumā “Ziemassvētku tirdziņš “Laimītē” “Svētki tuvojas!””

Kā jau tirgū, varēja atrast un iegādāties pašdarinātus kārumus, dāvaniņas, lietiņas. Pašam piedalīties un iemācīties pagatavot savu dāvaniņu un smelties idejas radošajās darbnīcās. Izcept savu piparkūku.   Lielā zāle pulcēja koncerta dalībniekus  –  dejotājus, dziedātājus un teātra spēlētājus.  Mūs ar savu klātbūtni iepriecināja Ziemassvētku vecītis un katrs, kurš vēlējās, varēja iečukstēt viņam ausī savu vēlmi.

Pagrabstāvā  desmit radošajās darbnīcās varēja apzīmēt traukus  BJC “IK Auseklis ” keramikas skolotājas Vinetas Viziņas vadībā. Apgleznot pašu izgatavotas stikla rotaslietiņas piedāvāja BJC “Daugmale” skolotāja Ilze Rimicāne, savukārt BJC “Rīgas Skolēnu pils” skolotāja Sarmīte Hippe piedāvāja idejas, kā noformēt un sagatavot dāvanas. Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolotāja Sofija Kaļiņina  kopā ar  saviem audzēkņiem rādīja, kā izgatavot un  dekorēt dāvanu kastītes.  BJC “Laimīte” floristikas pulciņa vadītājas Laimas Cēsnieces vadībā tapa filca cepurīšu rūķi baltām bārdām un apaļiem grūbu dupasīšiem. Pērlīšu baltie eņģelīši  tapa kopā ar “Rīgas Skolēnu pils” rotaslietu darināšanas pulciņa audzēkņiem un  skolotāju Marutu Kvēpu. Anitas Spēlmanes vadībā tika veidotas un darinātas neiedomājami krāšņas apsveikuma kartītes.  2016. gada simbols – mērkaķītis, šoreiz skolotāju Vitas Caices un Viktorijas Storoževas  pārraudzībā. Par eglītes rotas tapšanu parūpējās Vija Liepa no BJC “Mīlgrāvis” , kura atklāja “Austo mandalu darbnīcu” ( latviskajā dzīvesziņā tās dēvēja par saulītēm un rotāja svētkos mājas). Piparkūku smarža kutināja apmeklētāju smaržu kārpiņas un tā nāca no  piparkūku cepšanas darbnīcas, kuru vadīja skolotājas Irina Vītola, Zane Saudorga un Dzintra Seļcova.  Nama gaiteņus piepildīja tirgotāju  piedāvājumi, dažādu namiņu rokdarbu un citu pulciņu audzēkņi, skolotāji ar saviem darinājumiem un pašceptiem kārumiem.  Arī šogad aktīvi tirdziņā iesaistījās  Rīgas 28. vidusskolas Skolēnu mācību uzņēmumi skolotājas Ināras Lāces vadībā. Laimīgo loteriju ar pilnām lozēm, kā allaž bija sagatavojusi skolotāja Inese Brants ar savu porcelāna apgleznošanas studiju un keramikas pulciņu un arī BJC “Daugmale” stikla mākslas darbnīca “Mozaīka”. Apsveikuma kartiņas par baltu velti piedāvāja vizuālās mākslas skolotāja Vēsma Vītola. Kas var būt labāks par dāvināšanas prieku!

Kā pagājušajā gadā  aizsāka, tā šogad turpināja,  gleznošanas skolotājas Vēsmas Vītolas audzēkņi Jurijs Avkštolts un Vladislavs Daņilovs, kuri piedāvāja gleznas un tikt arī pie pašportreta.  Gleznas  varēja arī iegādāties pie  Ivara Grīna.

Lielajā zālē koncertos piedalījās Laimītes dziedātāji – vokālā studija “Bella” (skolotājas Sarmīte Skrūzmane un Sanita Sinkēviča), teātra pulciņš „Spēle spēlē” ( Maira Kalniņa)  un dejotāji – “As`h” – Larisa Kazlauska, “Etīde” – Nataļja Koroļkeviča,  deju grupa “Karuselis” – Aļjona Kolosova, deju teātris  “Mazais karuselis” – Gaļina Novikova, skolotāja Sintija Sorokina  ar 3 kolektīviem –  “Jordana”, “La Perla” un “Laimiņa”. Atbalsts visiem dejotājiem  no koncertmeistares Svetlanas Hramešinas.

Kas tie par svētkiem, bez viesiem? Pie mums viesojās  BJC “Rīgas Skolēnu pils” teātra studijas “Zīļuks” pirmskolas grupa, skolotāja Gundega Kuciņa, BJC „Daugmale”  horeogrāfiskais ansamblis „Pērlīte”, skolotājas   Diāna Gorska un Marina Dumberga, BJC “Kurzeme” dejotāji no “Ritmo” un ”Flamenco, skolotāja Santa Kasatkina, BJC “Auseklis” vokālais ansamblis “Stariņi”, skolotāja Veneta Dubrova, Rīgas Rīnūžu vidusskolas 1 – 4. klašu koris “Zvaniņi”, skolotāja Natalja Jekimova un akordeonists  Levs Šteimaks, skolotāja Viktorija Kirilova, MJC “Praktiskās estētikas skola” bērnu tautas deju kolektīvs “Sienāzīši” , skolotāja Sandra Purmale,  kā arī Rīgas 46. vidusskolas deju kolektīvs „Keep It Real”, skolotāja Aļjona Kolosova  un Rīgas 28. vidusskolas deju kolektīvs “420”, skolotāja Diāna Baženova.

Lieli palīgi  mākslinieciskajās darbnīcās,  tehniskā nodrošināšanā bija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti, kurus  koordinēja Ilze Spīķe.

Milzīgs  paldies visiem, kuri piedalījās un radīja šos svētkus mums visiem!

Paldies  RD IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldei par finansiālu atbalstu materiālu iegādei un norišu nodrošināšanai.

Lai visiem sirsnīgi un gaiši  svētki!

Pasākuma vadītāja Maira Kalniņa