Vijas Vētras FONDS aicina uz koncertu “Deju Vētra 2024”!

Sestdien, 2024. gada 10. februārī plkst. 17.00 visi aicināti apmeklēt nodibinājuma “Vijas Vētras FONDS” rīkoto koncertu “Deju Vētra 2024”, kas notiks par godu latviešu dejotājas, horeogrāfes, pedagoģes un mākslinieces Vijas Vētras 101. dzimšanas dienai. Uz Emīla Dārziņa koncertzāles skatuves Kalnciema ielā 10 k-2, Rīgā krāšņā koncertā uzstāsies 18 deju grupas no dažādām Latvijas pilsētām. Koncerta ieņēmumi tiks veltīti mākslinieces atbalstam un iespējai atgriezties Latvijā.

2019. gadā aizsāktā tradīcija dejot par godu Vijas Vētras dzimšanas dienai turpinās arī 2024.gadā! Šogad ar daudzveidīgu programmu un priekšnesumiem uz vienas skatuves tiksies indiešu klasiskās dejas dejotāji, flamenko un mūsdienu deju grupas, neoklasika un laikmetīgais deju stils. Tāpat koncertā pārstāvēts plašs vecuma diapazons – no bērniem līdz senioriem. Protams priecēs arī Vijas Vētras horeogrāfijas. Droši var apgalvot – ik solis un takts priecēs gan dejotājus un skatītājus, gan arī jubilāri, kura savu 101. dzimšanas dienu sagaidīs tālu prom no mums, tomēr domās būs tuvu un iedvesmos visus dejotājus. Ar šo koncertu Latvijas dejotāji sveiks jubilāri un gaidīs atgriežamies Latvijā.

Nodibinājuma “Vijas Vētras FONDS” aicinājumam dejot par godu un prieku mākslinieces jubilejai atsaucies plašs dalībnieku pulks un jau ierasts, ka koncerts “Deju Vētra” uz skatuves pulcē dejotājus ar ļoti plašu vecuma amplitūdu – no 5 līdz 75 gadiem un arī vecākus. Kā katru gadu, dejos Odissi indiešu klasiskās dejas izpildītāja Aija Dvinska, Indiešu kultūras centra “Bharata” deju studija, Jūrmalas Kultūras centra BG deju studija, flamenko deju studijas “Sol Flamenco” un “Zambra”, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona”, deju studija “Fandango”, Еksotisko deju centrs “Alegria”, deju skola “Colour Point”, senioru deju kopas “Sniegaroze” un “Preilene”, Eksotisko deju studija “Soul Sister” un Liepājas deju studija “Arabeska”. Koncertā “Deju Vētra 2024” pirmo reizi piedalīsies deju grupas “Kurpes” un HOPĀ, flamenko deju studija “Duende”, dejotāji no studijas “Baleta nodarbības” un deju grupa “Estrelas” no Valmieras novada Dikļu pagasta.

Koncerts “Deju Vētra 2024”, līdzīgi kā iepriekšējie nodibinājuma “Vijas Vētras FONDS” organizētie “Deju Vētra” koncerti, ir labdarības pasākums, kura mērķis ir popularizēt deju kā cilvēka pilnveidošanās ceļu, deju kolektīvu sadraudzību un tikšanos uz vienas skatuves par godu Vijai Vētrai. Tomēr būtisks mērķis ir finansējuma piesaistīšana Vijas Vētras atbalstam: mākslinieces uzturēšanās, transportēšanas, medicīnas aprūpes izdevumu

segšanai Latvijā. Vijas Vētras mākslas un personības cienītāji un katrs, kuru aizrauj kustību un mūzikas daile, tiek aicināti ziedot līdzekļus un atbalstīt Viju Vētru.

Vija Vētra ir dzimusi 1923. gada 6. februārī, Rīgā. Horeogrāfiju studējusi Vīnē. Kopā ar daudziem latviešiem aizceļojusi uz Austrāliju, kur dzīvojusi sešpadsmit gadus un sāka apgūt indiešu dejas tradīcijas. 1962. gadā Vija Vētra atgriezās Eiropā, kur uzstājās deju koncertos, kā arī pasniedza dejotprasmi. Kopš 1964. gada Vija Vētra dzīvo Ņujorkā mākslinieku namā Manhetenā. Māksliniece ir koncertējusi Austrālijā, Amerikā, Indijā. Imanta Ziedoņa uzaicinājumam sekojot, Vija Vētra kopš 1990. gada ik gadu atgriežas Latvijā, lai apciemotu dzimteni un satiktu savus talanta cienītājus.

2023. gada 20. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā nodibinājums “Vijas Vētras FONDS” organizēja mākslinieces 100. dzīves un 80. skatuves darbības jubilejas koncertu, kurā uzstājās pati māksliniece un piedalījās pianists Vestards Šimkus. Klātesošie bija liecinieki Vijas Vētras dejas priekšnesumam, tajā skaitā dejas pirmizrādei “Ievainots gājputns” ar Vijas Vētras horeogrāfiju un jubilārei veltītu komponista Artūra Maskata mūziku. Nodibinājums “Vijas Vētras FONDS” sadarbībā ar IB Media Productions un Latvijas Okupācijas Muzejs 2023. gada vasarā sagatavoja “Gadsimta interviju” – VIJAI VĒTRAI 100.

Grāmatas un dokumentālās filmas par Viju Vētru:

– Vija Vētra, Nora Ikstena “Deja un dvēsele”, 2001., Atēna;

– Ingrīda Punka “Slavenību rokraksti”, 2001., Jumava;

– Lija Brīdaka “Vija Vētra: deja – mans mūžs”, 2013., Madris;

– Dokumentāla filma par Viju Vētru Indijā, pateicībā par indiešu deju popularizēšanu;

– “Vijaya”, 2004., režisore Ināra Kolmane;

– “The World of Vija Vetra”, 2005., režisors Aleksandrs Kostičs.

Fotogrāfe Guna Oškalna Vējiņa par Vijas Vētras daiļradi veidojusi vairākas foto izstādes.

Vija Vētra ir Triju Zvaigžņu ordeņa (1999) un Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas (2018) par nozīmīgiem darbiem un nopelniem Latvijas valsts attīstībā kavaliere.

 

Koncerts “Deju Vētra – 2024”

Biļešu cena:

pieaugušajiem – 15 EUR

skolēniem, studentiem un pensionāriem – 10 EUR

 

Informāciju sagatavoja

Vijas Vētras FONDS

Papildus informācija pa tālruni  +371 26438016 vai e-pastu dejuvetra2024@gmail.com