Vijas Vētras dejas meistarklase muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

24. jūlijā plkst. 18.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks leģendārās latviešu dejotājas, horeogrāfes un pedagoģes Vijas Vētras meistarklase. Muzeja multimediju zālē vasarīgā gaisotnē varēs iepazīties ar indiešu dejas filozofiju un pamatsoļiem, kā arī uzzināt par mākslinieces saknēm Latvijas zemē un viņas mīlestību uz deju – spārniem, kas dara vieglu dejas soli katram. Vija Vētra dejos pati un mudinās dejot arī meistarklases apmeklētājus.

Māksliniece ikvienu mudina apgūt arvien ko jaunu un šo dzīves moto atzīst par savu jaunības noslēpumu. 2018. gadā māksliniece svin 95. dzimšanas un 75. radošās darbības jubilejas gadu. Ik vasaru Vija Vētra ierodas no Ņujorkas Latvijā, lai ar koncertiem un meistarklasēm apliecinātu mīlestību dzimtajai zemei Latvijai. Vija Vētra komponē mūziku, glezno un pati ir savu tērpu dizaina autore. Deju studējusi Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas akadēmijas deju nodaļā, indiešu klasisko deju studējusi Indijā un spāņu flamenko apguvusi Spānijā. Kā 2002. gadā rakstījis dzejnieks Andrejs Eglītis: “Vija Vētra centusies Latvijas likteni iedejot tautas brīvības pusē.”

Šī gada apciemojums un meistarklases ir veltījums Latvijas simtgadei.

Meistarklases apmeklēšanai nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67181183. Dalības maksa meistarklasē un muzeja apmeklējums 21.00 EUR.

Biļetes iespējams iegādāties muzeja kasē, Alberta ielā 12, (ieeja no Strēlnieku ielas puses) katru dienu no plkst.10.00 – 18.00, izņemot pirmdienas.