Veselīga dzīvesveida nedēļa Rīgas Skolēnu pilī

12. oktobrī Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils” sākās Veselīga dzīvesveida nedēļa. Pils gaiteņos un telpās neveselīgajai pārtikai – burgeriem, karstmaizēm, kartupeļiem frī, taukiem, saldumiem uzbruka garšaugi, ogas, dārzeņi, rieksti. Centrālajā foajē notika dārzeņu darbnīca, kā arī katrs interesents varēja mest ar bumbām pa slikto pārtiku un iepazīties ar labajiem un veselīgajiem produktiem. Skolēnu pils audzēkņiem, vecākiem un darbiniekiem tika dalīta informācija par veselīgu dzīvesveidu, pareizu ēšanu, fiziskām aktivitātēm, ūdens nozīmi cilvēka organismā.

Rieksts, plūme un ērkšķoga Spēļu istabas pedagoga Ivetas Vainauskas vadībā devās arī uz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu ciemos pie direktora Gunta Helmaņa, direktora vietnieces Dinas Vīksnas, un viesojās arī pie vairākiem darbiniekiem Sporta un interešu izglītības iestāžu, Budžeta izpildes nodaļās. Viņiem tika jautāts par to, kas tika ēsts šodien brokastīs, vai tiek ēsta veselīga pārtika, vai ikdienu pietiekoši tiek dzerts ūdens un daudzi citi ar veselīgu dzīvesveidu saistīti jautājumi. Rieksts, plūme un ērkšķoga bija priecīgas, ka departamenta darbinieki zina, kas ir veselīga pārtika un cenšas tādu arī ikdienā lietot, tāpēc kopā ar informatīvajiem bukletiem viņiem tika uzdāvināta zemnieku saimniecībā „Aperāni” (Aizkraukles novads) izaudzētu ekoloģiski tīru dārzeņu izlase.

Rīt Veselīga dzīvesveida nedēļas ietvaros notiks kursi Skolēnu pils darbiniekiem “Fizisko aktivitāšu nozīme skolotāja darbā”, trešdien orientēšanās sacensības Skolēnu pils audzēkņiem, ceturtdien un piektdien Skolēnu pilī tiek gaidīti visi interesenti, jo 15.oktobrī Skolēnu pils gaiteņos un foajē notiks akcija “Esi aktīvs! Izkusties ar hoola hoop”, bet 16.oktobrī Centrālajā foajē būs veselīgās biezputras vārīšana un ēšana, kā arī dārzeņu izstāde.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Freimane, skolenupils@gmail.com

Direktora vietniece

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”

www.rsp.lv, www.facebook.com/BJCRSP