Vērtēs iesniegtos darbus 4. stikla konkursam “Krišjāņa Barona ielai – 100!”

Jau 4. gadu notiek Latvijas Bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss.

Šogad 4. Latvijas Bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss veltīts Krišjāņa Barona ielas 100 gadei. Ar izstādi un konkursantu apbalvošanu un nelielu svētku koncertu konkurss noslēgsies 15.decembrī plkst. 17.00. Kr. Barona muzejā. Vērtēšanai iesniegti 82 darbi no visas Latvijas. Kā katru gadu žūrija vērtēs darbus 3 vecuma grupās: 1. jaunākā no 5- 11 gadiem, 2.vidējā grupā no 12 – 15 gadiem un vecākā grupā no 16 līdz 25 gadiem.

Konkursa mērķis ir rosināt izglītības iestāžu mākslas pulciņu un studiju audzēkņu interesi par Latvijas neseno vēsturi, Rīgas pilsētas vēsturi un tās attīstību gadu gaitā, pievēršoties dziļāk vienas no centrālās ielas metamorfozēm gadsimta gaitā, pētot un atspoguļojot gan izcilu personību dzīves saistību ar Kr. Barona ielu, gan kultūras un sabiedrisko ēku būvniecību, dārzu un parku ierīkošanas vēsturi utml. atveidojot to visu stikla mākslas darbos (gleznojumi, mozaīkas, kausējumi, gravējumi, aplikācijas, skulptūras).

Darbus vērtēs žūrija: stikla mākslinieki Ilze Rimicāne, Marta Ģibiete, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme, Artis Nīmanis, Bārbala Gulbe, Margarita Budze, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdetāja vietn. valdes locekle Gaida Jablovska, Kr. Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Kā saka konkursa organizatore, stikla māksliniece Inga Jaunzeme: ”Krišjāņa Barona ielā vējo mūsu valstiskuma pirmsākumi, kad sanāca Tautas Padome un lēma pasludināt nākamajā dienā Latvijas neatkarību, te mīt Dabas muzejs, Mūzikas akadēmija, Rozes grāmatnīca, Dainu tēva muzejs, Leļļu teātris, slavenā Bērnu pasaule, Daugavas peldbaseins, Vērmanes parks, te sācis savu sliežu ceļu tramvajs Rīgā utt. Ielai ir bagāta vēsture un tās iemūžināšana stiklā jauniešiem ir gan izzinoša, gan kreatīva nodarbe. “ Kā katru gadu, stikla konkursu atbalsta un dāvanas uzvarētājiem sagādā apgāds ZVAIGZNE ABC, Skaisto Skatu aģentūra, J. Rozes grāmatnīca, Zīmulis un Ota, Rīgas Latviešu biedrība, Leļļu teātris u.c. Galvenā balva ir divu dienu ceļojums pa Baltijas valstīm no Skaisto skatu aģentūras, oriģinālas un radošiem brīžiem noderīgas “Zīmulis un Ota” dāvanas, Konkursa organizatori pateicas par balvām un dāvanām konkursantiem. Tās vienmēr motivē bērnus un dara tos priecīgus un mudina uz jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem.

Konkursu organizē Kr. Barona muzejs kopā ar stikla mākslinieci Ingu Jaunzemi. Konkursa nolikums un informācija par konkursu tiek publicēta interneta vietnēs www.baronamuzejs.lv , www.intereses.lv un K. Barona muzeja Facebook kontā.

 

IZZIŅAI

Pirmais Latvijas Bērnu un jauniešu stikla konkurss notika 2020. g. un bija veltīts Kr. Barona 185.g. jubilejai

2. Latvijas Bērnu un jauniešu stikla konkurss notika 2021. g. un bija veltīts komponista Imanta Kalniņa 80.g. jubilejai

3. Latvijas Bērnu un jauniešu stikla konkurss notika 2022. g. un bija veltīts Jura Alunāna 190. g. jubilejai

 

Informāciju sagatavoja

Konkursa organizētāja Inga Jaunzeme-Grīnvalde

Inform.inga@gmail.com

t. 26661199