Velosacensību seriāls “Riteņvasara” noslēdz sezonu

Valsts jubilejas gadā starp daudzajiem pasākumiem ar savu kolorītu ierindojas arī bērnu velosacensību seriāls “Riteņvasara”, kas, ar pēdējiem notikumiem oktobrī jau aiz muguras, noslēdz šī gada sezonu. Pasākumam ir Ginesa rekorda cienīgs sezonas garums (septiņi mēneši), iespaidīgs posmu skaits (53) un daudzveidība (šoseja, velokross, stafete, velorollings jeb riteņbraucēja un skrituļslidotāja ekipāžu sacensības), kā arī daudzos simtos mērāms dalībnieku skaits.

Šī nekomerciālā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā pasākuma ietvaros Rīgas bērniem un jauniešiem ir unikāla iespēja ik nedēļu izbaudīt riteņbraukšanas prieku Uzvaras parka un Bieriņu trasēs. Atšķirībā no citiem bērnu velopasākumiem, šo sacensību īpatnība ir dalībnieku iedalījumā –  vispirms dalībniekus dala veloklasēs un tikai tad vecumgrupās, ja dalībnieku vecumu dažādība to atļauj.  Šis iedalījums rada līdzvērtīgākas iespējas pamēroties spēkiem, jo diez vai mazā 16” riteņa braucējs spēs panākt velosipēdu ar 24” ratiem, kaut arī abu bērnu  vecumi ir vienādi. Katra posma dalībnieki, kas sasniedz finiša līniju, saņem diplomus un nelielas atbalstītāju sagādātas dāvaniņas. Šī gada sezonas noslēgumā Pārdaugavas izpilddirekcijas zālē seriāla kopvērtējuma balvas saņēma 150 aktīvākie un rezultatīvākie visdažādāko veloklašu braucēji no visiem galvaspilsētas rajoniem, no kuriem lielākā daļa braucēju pārstāvēja seriāla sacensību rīkotāju – Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Velo – Mini moto pulciņu.

Velopulciņi pēdējo gadu laikā ir kļuvuši par vienu no pieprasītākajām nodarbībām interešu izglītības jomā, un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Velo – Mini moto pulciņā kvalificētu nodarbību vadītāju izstrādātas metodiskās programmas ietvaros iespējams apgūt gan riteņbraucēja prasmes, gan iemaņas drošai braukšanai sacensību trasēs. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izvēlas ikdienā pārvietoties galvaspilsētā ar velosipēdu, tāpēc nodarbībām, kas bērnos un jauniešos veicina interesi par šo transporta līdzekli un māca braukšanas kultūru, ir nozīmīga loma. Uz tikšanos jaunajā sezonā pavasarī!

Informāciju sagatavoja: Katrīna Dūka, Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Direktora vietniece Audzināšanas jomā