Turpinām iepazīstināt ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošā festivāla “Dejo ar vadītāju” laureātiem

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas horeogrāfiskā studija “Fuete”, vadītāja Vira Doneca

Deja „ Cerības”

Mūzika Mykola Leontovich

Horeogrāfija Dina Darjana Puriņa

Horeogrāfiskā studija “Fuete” tika izveidota 1995. gadā Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā un ir kļuvusi par neatņemamu skolēnu radošās dzīves sastāvdaļu.

Sākotnēji savus pirmos deju soļus mazie mākslinieki spēra O.Zariņas vadībā. Pēdējos gadus nodarbības horeogrāfiskajā studijā vada Vira Doneca, Harkovas valsts kultūras akadēmijas absolvente. Viņa deju kolektīvā ienesa entuziasmu un dinamiku, definējot jaunu studijas stilu, tās garu.

Audzēkņu vecāki raksturo vadītāju Vira Donecu kā “spridzeklis” šī vārda labākajā nozīmē: “Viņa ir ļoti enerģiska, atraktīva, radoša, ar lielisku gaumes izjūtu gan mūzikā, gan dejā, gan tērpu darināšanas procesā. Skolotāja, kas profesionāli spēj nodot savas prasmes un ieinteresēt jaunās dejotājas pievērsties dejas mākslai. Skolotāja neskatās tukšumā, savā skapī glabā idejas, kuras mērķtiecīgi virza uz priekšu un realizē tas.”

Deju žanri, kuros darbojas horeogrāfiskā studija “Fuete”, ir daudzveidīgi. Pirmajos apmācību gados ir ļoti svarīgi jaunajiem dejotājiem iemācīt klasiskās dejas pamatus, pareizu stāju, iegūt roku, kāju un ķermeņa plastiku, iemācīt izjust mūziku. Pieaugot, dejotāji iepazīst citus dejas žanrus, piemēram, raksturdeju, moderno džezu un laikmetīgo deju.

Katru gadu kolektīvs piedalās dažāda līmeņa pasākumos, priecējot skatītājus ar iespaidīgiem priekšnesumiem un mūsdienīgu horeogrāfiju. Horeogrāfijas studija “Fuete” ir vairākkārt uzvarējusi starptautiskos konkursos un festivālos un ieguvusi godalgotas vietas Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Čehijā.

2023.gada novembrī Kandavas deju festivālā horeogrāfiskās studijas mazākie dejotāji ieguva 1.vietu un pēc profesionālās žūrijas vērtējuma studijas vadītāja Vira Doneca ieguva titulu “Labākais pedagogs”.

Vadītāja stāsta, ka studijas “Fuete” dejotāji ir ļoti čakli un centīgi. Katru dienu viņi dodas uz deju zāli, lai apgūtu jaunas kustības, pilnveidotu savas prasmes, kā arī priecātos par savstarpējo saziņu. Dejotāju vecāki ir pelnījuši īpašu atzinību, viņi ir

neticami! Pateicoties viņu neizsīkstošajam atbalstam, mūsu komandai ir iespēja ceļot un šūt košus, skaistus skatuves tērpus.

Horeogrāfijas studija “Fuete” turpina attīstīties un pilnveidoties. Mūžīgi radošie meklējumi, mūžīgā tiekšanās uz priekšu – tāds ir dejotāju moto.

Esi kustībā!

Informāciju sagatavoja

Ivetta Tamane

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste mūsdienu deju jomā.