Turpinām iepazīstināt ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošā festivāla “Dejo ar vadītāju” laureātiem

Turpinām iepazīstināt ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošā festivāla “Dejo ar vadītāju” laureātiem

Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte”, vadītājas Diāna Gorska un Marina Dumberga-Lobanova

Deja „Peļu zelts”

Mūzika Holly Dolly

Horeogrāfija Diāna Gorska, Zlata Pavlova

 

Šobrīd horeogrāfiskajā ansamblī “Pērlīte” dejotprasmi apgūst vairāk nekā 170 audzēkņi vecumā no 4 līdz 25 gadiem. Deju horeogrāfijas tiek veidotas iedvesmojoties no latviešu etnogrāfiskās un skatuves dejas, arī cittautu dejām. Deju pamatā ir sižetisks risinājums, tehnika balstīta uz klasiskās dejas pamatiem, mūsdienu stiliem un akrobātikas elementiem. Deju kolektīvs „Pērlīte” demonstrē savu meistarību, krāsaino kostīmu dažādības paleti kā Latvijā, tā arī tālu aiz valsts robežām. Horeogrāfiskais ansamblis „Pērlīte” dāvā prieku, katrs kolektīva koncerts ir neatkārtojams un neaprakstāms notikums.

Deju kolektīvus jau 13 gadus vada Diāna Gorska un Marina Dumberga-Lobanova, trīs gadus horeogrāfiskajā ansamblī strādā arī deju skolotāja Zlata Pavlova. Vadītājas iepriekš arī ir bijušas kolektīva dejotājas. Kļūt par deju pedagogiem sapņoja jau no pašas bērnības, jo pašas arī dejoja no bērnības. Sapnis piepildījās, iegūstot augstāko izglītību. Vadītājas ir enerģiskas, visu laiku papildina savas deju prasmes pedagoga tālākizglītībā. Horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte” regulāri piedalās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Pagājušo sezonu noslēdzam ar lielu koncertu par godu kolektīva 45. gadu jubilejai.

“Šo mācību gadu sākām ar jaunas programmas gatavošanu un aktīvu piedalīšanos dažādos deju projektos, konkursos un festivālos. Savu dalību Rīgas valstspilsetas pašvaldības mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošajā festivālā “Dejo ar vadītāju” pieteicām pašā pēdējā brīdi, jo nebijām pārliecināti vai paspēsim īstenot visu iecerēto. Dalība festivālā noritēja veiksmīgi, ieguvām nomināciju „Ar sirdi dejā”.”

Rudenī vadītājas Diāna un Marina piedalījās Rīgā valstpilsētas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības pedagogu metodisko materiālu skatē un veiksmīgi prezentēja savu metodisko darbu “Kā izveidot atskaites deju koncertu”.

Horeogrāfiskais ansamblis “Pērlīte” Rīgas valstspilsētas pašvaldības mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošajā festivālā “Dejo ar vadītāju” piedalās katru gadu, kopš festivāla dibināšanas.

Esi kustībā!

Informāciju sagatavoja

Ivetta Tamane 

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

galvenā speciāliste mūsdienu deju jomā.