Tirdziņš, dziesmas, dejas un brīnumi Ziemassvētku tirdziņā BJC “Laimīte”

Liels vai mazs gaida Ziemassvētku brīnumu un sagaida to. Pasmelties idejas brīnumu radīšanai varēja 9.decembrī,  Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” , kurā pulcējās dejotāji, dziedātāji, zīmētāji, šuvēji, cepēji, rotu darinātāji, spēlētāji,  runātāji – tie, kas rada brīnumus no dažādām izglītības iestādēm.   Mūsu tirdziņš ir tā vieta, kur  ir iespēja sagādāt mazas  brīnumainas dāvaniņas, iemācīties pagatavot tās pašiem, parādīt savas spējas un prasmes  šajā pirms Ziemassvētku laikā.

Šogad  radošās darbnīcas savus prasmju ieguvējus  gaidīja jau  no plkst. 11.00. Kā noformēt savu pastkarti svētkiem parādīja BJC “Laimīte” rokdarbu pulciņš. “Brīnumaino eņģelīti” no pērlītēm savēra  pie Rīgas skolēnu pils  rotaslietu darināšanas pulciņa skolotājas Marutas Kvēpas,  no filca savu “Brīnumsunīti 2018” sašuva  pie BJC “Laimīte” skolotājām Viktorijas Storoževas un Vitas Caices. Mums bija iespēja arī radīt jautro sniegavīru kurš brīnās, BJC “Auseklis” keramikas studijas “Ripa” un skolotājas Vinetas Viziņas vadībā. Bija arī “Brīnumskaidrā stikla rota” no BJC “Daugmale”, stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka”, skolotājas Ilze Rimicānes darinājumu pūra, tikai pašiem bija jāpieliek sava izdoma un krāsu gamma. “Sniegapārslu brīnums” veidojās BJC “Laimīte”  skolotājas Laimas Cēsnieces darbnīcā. Nu,  ja gribējās kaut ko siltu, tad “Mīksi silto brīnumu” filca rotu izskatā vēlām pie Rīgas 28.vidusskolas pulciņu “Čaklās rokas, “Šūšanas un modelēšanas” skolotājas Vijas Liepas, un “Brīnumsaldā piparkūka” cepās Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” brīvā laika istabas skolotāju Jekaterinas Koževņikovas, Jāņa Vīmaņa, Irīnas Vītolas un sociālā pedagoga Dzintras Seļcovas gādībā.

Tirgus plači atvērās plkst. 12.00 ar plašu  preču klāstu, rotas, pastkartes, suvenīri, adījumi, kārumi, saldumi. Bija arī labdarības tirdziņš “Ja noder – paņem līdz” un palīdzība četrkājainajiem draugiem, kura darbību nodrošināja “Līderapmācības” pulciņa audzēkņi Paula Meldere, Ksenija Tokarčuka, Ruvims Kagans un Maksims Grigorjevs, skolotāja Ginta Zagorska.

Visu pilno ložu loteriju varēja izvilkt pie   BJC “Laimīte” “Keramikas un porcelāna apgleznošanas” pulciņa, skolotāja Inese Brants.  Pilnās lozes arī loterijā  BJC “Auseklis” keramikas studijai “Ripa”, skolotāja Vineta Viziņa  un BJC “Daugmale” stikla mākslas darbnīcai “Mozaīka”, skolotāja Ilze Rimicāne. Savus darinājumus atveda arī Rīgas 28.vidusskolas  “Mazā biznesa skola” audzēknes,  skolotāja Ināra Lāce, Rīgas Rīnūžu vidusskolas audzēkņi skolotājas Sofijas Kaļiņinas  vadībā,  kā arī BJC “Auseklis” šūšanas pulciņš “Satīns” .

Paralēli tirgus plačiem savus skatītājus pulcēja svētku koncerts  “Klāt ir brīnumu laiks” , kurš noritēja trīs koncerta daļās ar nelielu atpūtas pauzi kopā ar Ziemassvētku vecīti Māri Melderi un sniega māti  Ludmilu Dergačovu. Koncerta vadīšana “Līderapmācības “ pulciņa  audzēkņu Adrijas Alonderes un Maksima  Jeļisejeva ziņā.  Koncerta dalībniekus kūrēja   Roberts Mežals.  Koncertā piedalījās Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” kolektīvi: vokālā studija “Bella”, skolotājas Linda Mennika  un Nataļja Jekimova, baleta studija “Etīde”, skolotāja Viktorija Čaikova, teātra pulciņš “Spēle spēlē”, skolotāja Maira Kalniņa, latviešu tautas dejas grupa “Laimiņa”, skolotāja Sintija Sorokina, dejojošo mammu grupa “Con Brio”, deju teātris “Mazais karuselis”, skolotāja Gaļina Novikova, deju grupa “Starojums”, skolotāja Aļona Kolosova, mūsdienu deju kolektīvs “As’h”, skolotāja Larisa Kazlauska, flamenko dejas “La Perla” bērni un dāmas, austrumdeju kolektīvs “Jordana”, skolotāja Sintija Sorokina.

Ziemassvētku gaidīšanas brīnumu  un noskaņu papildināja viesi no Rīgas Rīnūžu vidusskolas 1.-4. klašu koris “Zvaniņi” un 5.- 12.klašu koris “Prima”,  akordeona solo Levs Štejmaks, skolotāja Nataļja Jekimova . Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis”  vokālais ansamblis “Stariņi” un mūzikas studija “Muzikālais moments” , skolotāja Veneta Dubrova. Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” akordeonistu ansamblis, skolotāja Svetlana Šalajeva. Rīgas 29.vidusskolas vokālie ansambļi “Berjozka”, “Konsonas”, skolotāja Natālija Bondarjuka. Rīgas Jaunciema 7.pamatskolas 1.klašu koris un 2.-4.klašu koris, skolotāja Diāna Babre.

Kā katru gadu Ilzes Spīķes vadībā  pasākumā palīdzēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti. Lielais paldies visiem pasākuma dalībniekiem – brīmdarītājiem,  par smaidu,  par prieku, par siltumu un gaismu kuru devāt viens otram.  Brīnies un  tici brīnumam! Paldies Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālo atbalstu.

Lai Jums brīnumiem pilns ceļš līdz Ziemassvētkiem un brīnumaini Ziemassvētki!

Informāciju sagatavoja: BJC “Laimīte” metodiķe Maira Kalniņa