Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” kļūst par jauniešu pašaudzināšanas programmas Award prasmju jomas atbalstītāju

Novembra izskaņā Veseksas grāfs princis Edvards viesojās Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, lai iepazītos ar tur apgūstamajām prasmēm un pasniegtu izglītības iestādei starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award līdzdalības sertifikātu. Princis Edvards apmeklēja lidmodeļu, trases automodeļu, koka rotaļlietu darbnīcas un foto meistardarbnīcu, kurās mācīšanās notiek praktiski darbojoties.

Savas viesošanās laikā princis Edvards apmeklēja lidmodelisma pulciņu, kur skolotājs Oskars Raudiņš kopā ar audzēkņiem pastāstīja par pulciņa darbību un nodarbībās izgatavotajiem lidmodeļiem un atbildēja uz Veseksas grāfa jautājumiem par modeļu veidošanā izmantotajiem materiāliem un O. Raudiņa izgatavoto lidmodeli-putnu. O. Raudiņš pats ir bijis šī pulciņa audzēknis un vēl šajā gadā ir sekmīgi startējis sacensībās, iegūstot Latvijas čempiona titulu F-3-K modeļu klasē, kā arī 2. vietu Copter Race sacensībās Pasaules čempionātā raķešu modelismā.

Turpinājumā princi Edvardu sagaidīja iepazīšanās ar trases automodelisma pulciņu un tā skolotāju Andri Podosinoviku, kurš ir divkārtējs pasaules vicečempions trases automodelismā. Veseksas grāfs interesējās par automodeļu konstrukciju un virsbūvju izgatavošanu un kopā ar pulciņa audzēkņiem iemēģināja roku braukšanā ar trases automodeļiem.

Koka rotaļlietu darbnīcā, kuru vada Latvijas Amatniecības kameras meistars un Britu šūpuļzirgu izgatavotāju ģildes biedrs Alvis Balodis, princi Edvardu patīkami pārsteidza darbnīcā izgatavotās koka rotaļlietas. Nama direktore Irēna Maskaļonoka Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” un programmas Award Latvija vārdā pasniedza īpaši princim Edvardam gatavotu dāvanu – dizaina objektu “Suns”, kas tika darināts A. Baloža vadībā.

Kā noslēdzošo princis Edvards apmeklēja foto meistardarbnīcu, kur iepazinās ar tās aktīvākajiem audzēkņiem un aplūkoja viņu radītās fotogrāfijas, kas tapušas pēdējā gada laikā. Audzēkņi Paulis Jakušonoks un Viktorija Eksta jau aktīvi darbojas savu fotoprojektu īstenošanā, un viņu personālizstādes atzinīgi novērtētas arī ārpus meistardarbnīcas. Veseksas grāfs interesējās arī par analogās melnbaltās fotogrāfijas lomu un vietu Latvijas kultūrā. Meistardarbnīcas vadītājs Andrejs Grants ir saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni par izcilu radošo ieguldījumu fotomākslas attīstībā un popularizēšanā Latvijā, kā arī par ieguldījumu jauno fotomākslinieku izglītošanā.

Viesošanās noslēgumā princis Edvards un programmas Award nacionālā direktore Latvijā Agra Bērziņa pasniedza Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” direktorei I. Maskaļonokai  programmas Award līdzdalības sertifikātu. Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” apmeklējums bija viens no prinča Edvarda darba vizītes Latvijā programmas pieturpunktiem. Viņš Latvijā bija ieradies, lai popularizētu sava tēva, Edinburgas hercoga prinča Filipa starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award un atzīmētu tās darbības Latvijā desmit gadu jubileju. Latvijā programma Award ir aktīva no 2006. gada, tās darbību nodrošina Valsts izglītības satura centrs. 2009. gadā par programmas Award patronesi Latvijā kļuva Vaira Vīķe-Freiberga. Programmu Award, kurā var iesaistīties ikviens vecumā no 14 līdz 24 gadiem, veido četras pamatjomas: brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, jaunas prasmes un piedzīvojumu ceļojums. Jomu izpildes laiks atkarīgs no tā, kāda līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu jaunietis vēlas saņemt par ieguldītajām pūlēm paša labā.

Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” ir interešu izglītības iestāde, kur radošā un motivējošā atmosfērā bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 25 gadiem var attīstīt un pilnveidot savas prasmes un talantus 39 dažādās darbnīcās.

Informāciju sagatavoja:

Linda Smilga

Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”

direktora vietniece izglītības jomā

Award Latvija publicitātes foto. Ilmārs Znotiņš