Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” programmēšanas pulciņa audzēkņi veiksmīgi startē sacensībās “Robotex 2016”

Aizvadītā nedēļas nogale programmēšanas pulciņa audzēkņiem bija ļoti īpaša. No 2. līdz 4. decembrim Tallinā norisinājās lielākās robotikas sacensības Eiropā „Robotex 2016”. Šīs visiem 18 skolēniem un viņu jaunajiem “mini sumo” robotiem bija debijas sacensības. Gatavošanās noritēja ļoti nopietni, un arī rezultāti bija labi.
Šī gada rudenī TJN “Annas 2” programmēšanas pulciņš projekta “Make: Learn: Share: Europe” ietvaros iegādājās 9 “mini sumo” robotus. Elektronikas pamatu apgūšanai un robotu programmēšanai laika bija ļoti maz, tādēļ piektdienas vakarā pēc pulciņa pēdējās nodarbības audzēkņi vis nedevās mājās, bet turpināja programmēt, testēt un uzlabot savus sacensību robotus līdz pat diviem naktī. Tam sekoja tāls ceļš autobusā uz Tallinu un sacensību diena. Sacensības “mini sumo” robotu disciplīnā norisinājās “Robotex 2016” otrajā dienā. Mūsu robotiem bija jācīnās pret lietuviešu, igauņu, rumāņu, krievu, baltkrievu, itāļu un britu komandu robotiem. Pie tam skolēni, studenti un pieaugušie – visi startēja vienā grupā. Viens no programmēšanas pulciņa audzēkņiem, kas bija ieguldījis vislielāko darbu robota programmēšanā, ir Hugo Seleckis. Viņš saņēma pelnītas uzslavas no konkurentiem par ļoti veiksmīgi izstrādātām robota cīņas stratēģijām. Likumsakarīgi Hugo un Dāvja Dābola komanda ar robotu “Alpha” līdzās Maksima Čižikova un Roberta Branta komandai ar robotu “Pupsybot” ieņēma dalītu 17.-24. vietu 61 komandas konkurencē, kas bija labākais TJN dalībnieku rezultāts šajās sacensībās.

Jau pirmdien audzēkņi sāks darbu pie robotu tehniskiem uzlabojumiem un cīņas programmu atjauninājumiem, lai nākamajās sacensībās 17. decembrī sasniegtu vēl augstākus rezultātus.

Informāciju sagatavoja:

Raivis Ieviņš

Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”

programmēšanas pulciņa skolotājs