Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” audzēknes māsas Zariņas sekmīgi startē Mini Tour De Pologne

Par mūsu visu trīs profesionālo riteņbraucēju – Alekseja Saramotina, Gata Smukuļa un Toma Skujiņa – piedalīšanos Tour De Pologne sacensībās ir lasāms daudz kur. Bet to, ka turpat startējušas arī divas Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” meitenes, turklāt ar labiem panākumiem, zina tikai nedaudzi.

Lūk, ko stāsta Amandas un Amēlijas vecāki:

„Šogad jau 73. reizi risinājās Tour De Pologne, kas ir mums tuvākās UCI World Tour sacensības. Šis pasākums ir interesants ne tikai tādēļ, ka tā ir iespēja redzēt klātienē World Tour sportistus un sacensību lielo mērogu, bet arī pavadošo pasākumu dēļ. Starp tiem īpaši varam izcelt 9. reizi notikušās bērnu sacensības Nutella Mini Tour De Pologne. Šogad tās risinājās 7 Polijas pilsētās – Varšavā, Katovicē, Novi Sančā, Rzešovā, Zakopanē un Krakovā.

Sacensības tiek organizētas 3 vecumu grupās. 8-10 gadīgo un 11-12 gadīgo bērnu grupas veic apmēram 3-7 km garas apļveida distances UCI World Tour finiša zonā. Mazliet lielāki bērni 13-14 gadīgo grupā veic jau ap 20 km (zēni) un 15 km (meitenes). Visvairāk dalībnieku ir jaunākajā grupā – šogad Varšavā uz starta bija 141, Katovicē 161 un Novi Sančā 134 dalībnieki.

Šogad sacensības izmēģināja arī Riteņvasaras braucējas māsas Zariņas. Amanda Varšavas posmā ierindojās 2. vietā starp meitenēm (12. kopvērtējumā ar zēniem), Novi Sančā 2. vieta starp meitenēm (7. kopvērtējumā). Amēlija (jaunākais gads grupā, konkurentes gadu un divus vecākas – A. B.) attiecīgi 11 un 66. vieta Varšavā un 10. un 39. Novi Sančā.”

Aleksandrs Briedis