TDA „Uguntiņa” uzstājas LR vēstniecības Azerbaidžānas republikā organizētā Latvijas 100gades svinībām veltītā svētku pieņemšanā Baku

Pagājušajā nedēļā Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Tautas deju ansambļa „Uguntiņa” jauniešu grupa nelielā sastāvā devās uz Baku, Azerbaidžānā, lai uzstātos Latvijas Republikas vēstniecības Azerbaidžānas republikā organizētajos Latvijas 100gades svinībām veltītā svētku pieņemšanā.

Ceļā devāmies jau trešdienas vakarā, 21.novembrī, lai ceturtdien agri no rīta ierastos Baku un pēc dažām stundām miega dotos apskatīt kaut nelielu daļiņu Vēju pilsētas (Baku). Paviesojāmies Tepiķu muzejā, kur guvām priekšstatu par šo Azerbaidžānas un citu austrumu valstu seno tradīciju. Pēcpusdienā Baku Suruhanas pašvaldības kultūras centrā uzstājāmies ar nelielu koncertu, pēc kura kultūras centra direktora kabinetā sirsnīgā atmosfērā tikām cienāti ar gardo Azerbaidžānas tēju un saldumiem. Pēc tam devāmies ekskursijā uz Zoroastrisma templi, kur guvām priekšstatu par šo seno reliģiju, kas mūsdienās pastāv kā “parsisms” jeb uguns pielūgšana. Vakaru turpinājām baudot azerbaidžāņu kulinārijas veltes un klausoties stāstus par azerbaidžāņu kultūru un paražām.

Piektdien devāmies ekskursijā uz Baku vecpilsētu, kur uz nebēdu kaulējāmies, iegādājoties suvenīrus un tikām pie vienādām cepurītēm. Iepazināmies ar vietējo iedzīvotāju Elmīru, kas mums pastāstīja par savas valsts paražām.

Pēc ekskursijas devāmies uz Baku Kristāla halles (Baku Crystal Hall) Preses centru, kur bija paredzēta svinīgā pieņemšana ar mūsu uzstāšanos. Pieņemšana tika organizēta sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru “Rīgas Skolēnu pils”, Baku Kristāla halli, viesnīcu „Hayat Regency Baku”, Azerbaidžānas kompāniju “Mauve”, Latvijas kompāniju “Sight group” un restorāniem “L’Avenue” un “Port Wine&Grill”, to atbalstīja arī Azerbaidžānā dzīvojošie tautieši. Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs savā uzrunā uzsvēra, ka jūtas lepns un pateicīgs, ka var dalīties valsts simtgades svinēšanas priekā ar Azerbaidžānas sabiedrību, kas šajā gadā arī atzīmēja savas valsts simtgadi. Koncertā izdejojām tādas dejas kā „Pie Daugavas”, „Pieci vilki kazu rāja”, „Rucavietis”, „Vectētiņpolka”, “Lec, saulīte!”, “Maģais dancis” un citas. Pieņemšanas viesus „Uguntiņa” priecēja krāšņajos Bārtas un Kuldīgas tautas tērpos.

Sestdienas rītā, pirms atgriešanās uz Latviju, apmeklējām Baku tirgu, kur izbaudījām austrumu atmosfēru ar žāvēto augļu, konservu, ievārījumu un adžikas garšošanu, baudījām arī tikko spiestu granātābolu sulu.

Paldies Latvijas Republikas vēstniecībai Azerbaidžānā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai par iespēju apmeklēt šo burvīgo valsti!

Foto no privātā arhīva un no www.facebook.com (Embassy of Latvia in Azerbaijan)

 

Informāciju sagatavoja:

Gita Ūdre, gudre@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

TDA „Uguntiņa” Interešu izglītības skolotāja

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)