Tautas deju ansambļa “Dancītis” panākumi Prāgā

Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” deju ansamblis “Dancītis” devās koncertturnejā uz Čehijas Republiku, lai piedalītos Starptautiskajā dziesmu un deju festivālā “Travelling Festival 2023. Prague” (16.11. – 20.11.2023.).

Tas ir pa Eiropas pilsētām ceļojošs festivāls – konkurss, nu jau 10 gadu garumā, un pirmais festivāls bijis Rīgā!

Festivālā uzstājās aptuveni 15 dažāda stila deju grupas. D/A “Dancītis” bija vienīgais pārstāvis no Latvijas. Kolektīva trīs dažāda vecuma grupas kopā izpildīja sešas dejas, katra divas dejas. Dejas – “Es noaudu zvaigžņu segu”, “Kalējiņi, bāleliņi”, “Lēciens pa taku”, “Pelīšu polka”, “Rikšiem bērīt es palaidu”, “Rīgu redzēt”, – jautras, jestras, sirsnīgas, svinīgas, atkal priecēja un viesa apbrīnu festivāla dalībniekos un skatītājos! Koncertā 18.novembrī, īpaši svinīgs brīdis bija Latvijas himnas dziedājums par godu Latvijas valsts 105.dzimšanas dienai, un to dziedāja deju ansambļa “Dancītis” dejotāji! Noslēgumā, par deju augstvērtīgu izpildījumu, katrs ansambļa dalībnieks saņēma kausu! Kolektīvs devās arī ekskursijā pa skaisto un senatnīgo Prāgu! Dejotājiem nācās piedzīvot arī pārsteigumu par neparasti mazo skatuvi, un īsā mēģinājuma laikā ātri pielāgoties jaunajam izaicinājumam, kas izdevās lieliski!

 

Paldies Tautas deju ansambļa ”Dancītis” dejotājiem un ansambļa vadītājai Ilzei Dzenei un interešu izglītības skolotājai Andai Grasei par dejās ieguldīto darbu!

Veiksmi un vieglu soli turpmākajos koncertos!

 

Informāciju sagatavoja

Aija Kalniņa

Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis”

izglītības metodiķe Aija Kalniņa