Sveicam 49. Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2021” laureātus!

49. Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2021”  vērtēšanas komisija piešķīrusi 8 medaļas un 30 Goda rakstus mākslas darbu autoriem no 20 Latvijas izglītības iestādēm!

Konkursā piedalījās 440 darbi no Latvijas. Kopumā tika saņemti 11213 darbi no 72  pasaules valstīm, 2492 darbi no Čehijas republikas, 478 – no Slovākijas, 8243 darbi no citām valstīm pasaulē. Godalgoti  945 darbi ar 953 godalgām, tai skaitā, ar 156 medaļām “Lidices roze”. Apsveicam visjaunāko dalībnieci no Rīgas! Goda raksts piešķirts Paulai Pakerei, 4 gadi, par darbu “Robots – putnu barotājs” no Rīgas pirmskolas izglītības iestādes “Laumiņas rezidence”, skolotāja Anita Puncule.

No Latvijas vizuālās mākslas darbiem piešķirtas 2 medaļas, vizuāli plastiskās mākslas darbiem – 6 medaļas, kopā 8 medaļas:

  • Nellija Puriņa, 9 gadi – par vizuālās mākslas darbu “Robots arhitekts”, skolotāja Daiga Jirgensone, Cēsu bērnu un jauniešu centrs;
  • Alsbergs Roberts, Kalniņš Namejs, 12 gadi – par vizuāli plastiskās mākslas darbu “Mēs esam klāt”, skolotāja Dace Linde, Cēsu Bērnu un jauniešu centrs;
  • Deģis Krišjānis, 9 gadi – par vizuāli plastisko mākslas darbu “Pēteris zobratiņš”, skolotājs Haralds Deģis, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola;
  • Cirša Kate, 10 gadi – par vizuālās mākslas darbu “Mājsaimniecības robots”, skolotāja Līga Turka, Limbažu 3. vidusskola;
  • Matsiushenkova Maryna, 15 gadi – par vizuālās mākslas darbu “Datorpūce”, skolotāja  Kristīna Bolšedvorova, Olaines 2. vidusskola;
  • Vlasova Arina, 13 gadi  – par vizuāli plastiskās mākslas darbu,  Olaines 2. vidusskola;
  • Markevica Līva, 13 gadi – par vizuāli plastiskās mākslas darbu, Siguldas 1. pamatskola.

Vizuālās mākslas darbiem piešķirti 12 Goda raksti, vizuāli plastiskās mākslas darbiem – 17 un par foto – 1 , kopā 30 Goda raksti:

Alsbergs Roberts, Kalniņš Namejs, 12 gadi, skolotāja Dace Linde – Cēsu Bērnu un jauniešu centrs; Sokolovska Ksenija, 10 gadi, skolotāja Ludmila Baļe, Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”; Kārkliņš Valters, 10 gadi, Ineta Kārkliņa, Jelgava, Jaunrades Nams “Junda”; Baranovska Karīna Agate, 13 gadi, skolotāja Zane Homka, Madara Kļaviņa, 13 gadi, Semeika Dinija, 14 gadi, skolotāja Laima Akmentiņa,  Šamšura Valērija, 14 gadi, skolotājs Antons Vaivods – Jūrmalas Mākslas skola; Valuka Elizabete, 13 gadi, Ķekava Mākslas skola; Skorodihina Anastasija, 12 gadi, Žanna Garbrēdere, Krāslavas Bērnu un jauniešu centrs; Deģis Krišjānis, 9 gadi, skolotājs Haralds Deģis, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola; Gaile Ance Rūta, 10 gadi, skolotāja Līga Turka, Limbažu 3. vidusskola; Sevostjanova Darja, 7 gadi, skolotāja Anna Kārkle, Līvānu 1. vidusskola; Silavs Markuss, 8 gadi, Smaļi Iļja, 15 gadi, Smaļi Ivans, 13 gadi, skolotāja Inga Salmiņa, Līvānu Bērnu un jauniešu centrs; Ostrovskis Arnis, 13 gadi, skolotājs Gunārs Vjakse, Maltas vidusskola; Priedīte Madara, 16 gadi, skolotāja Jana Diča, Naukšēnu novada vidusskola; Karpenko Sāra, 13 gadi, Majevska Diāna, 13 gadi , Ogres mākslas skola; Aleksejeva Karīna, 14 gadi, skolotāja  Kristīna Boļšedvorova, Olaines 1. vidusskola; Ansberga Alisa, 14 gadi, Logvina Anastasija, 13 gadi, Soldatkina Darja, 14 gadi, skolotāja Irina Siņicina, Olaines 2.vidusskola; Grupas darbs – Elīna Skrabe, Samanta Smutova, Gustavs Karps, Roberts Vasiļjevs, Kārlis Aldersons, skolotāja Ina Treiliņa, Rankas pamatskola; Grustāns – Šveicers Kristers, Neilande Evita,14 gadi, Neilande Nikola, 12 gadi, skolotāja Ārija Vītoliņa,  Stopiņu novads, Gaismas pamatskola; Kligačs Ralfs, 13 gadi, skolotāja Agita Blāze,  Ventspils Jaunrades nams.

Iegūtā atzinība un novērtējums ir apliecinājums bērnu un jauniešu radošumam, talantam un arī veiksmei! Prieku un gandarījumu sagādā ikviens augsti novērtētais darbs, kas uzrunājis un piesaistījis savu uzmanību ar ko īpašu – ar savu ideju un vēstījumu, ar krāsu prieku, varbūt ar jūtīgu un niansētu tonālo risinājumu, ar harmonisku vai atraktīvu kompozīciju, netradicionālu un asprātīgu materiālu pielietojumu, tiem iedodot jauni dzīvi mākslas darbos.

Apsveicam skolotājus ar audzēkņu panākumiem, radošumu, ar māku atklāt un pilnveidot bērnu un jauniešu talantus! Paldies par neatlaidību un uzņēmību, lai sasniegtu izcilus rezultātus! Paldies vecākiem, kuri nodrošina un atbalsta radošos centienus!

Līdz 31.01.2022. galerijā “Lidice” Čehijas republikā var apskatīt bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādi “Robots un mākslīgais intelekts”. Izstādes atklāšanas ceremonijas lenti pārgrieza Pavel Horešovský un Jiří Pitín kungi, Lidices traģēdijā izdzīvojušie bērni.

Neliels ieskats vēsturē. Pirmā  tēlotājmākslas  izstāde “Lidice” notika 1967. gadā, lai pieminētu 1942. gadā vācu nacistu nogalinātos bērnus no Lidices ciema, kā arī visus pārējos karos kritušos bērnus. Sākotnēji izstādē piedalījās bērni un jaunieši no Čehijas un Slovākijas republikām. Kopš 1973. gada konkurss – izstāde kļuvis par starptautisku un ir plaši pazīstams bērnu, jauniešu un skolotāju vidū visā pasaulē. Pēdējos gados tiek saņemti vairāk kā 25000 darbi no 60 – 72 valstīm, tostarp no Latvijas, Ķīnas, Japānas, Malaizijas, Filipīnām, Šrīlankas, Krievijas un daudzām citām.

Vairāk informācijas par darbu vērtēšanu, laureātiem, izstādes veidošanu, atklāšanu un gaidāmo apbalvošanas pasākumu 09.09.2021. var iegūt LIDICE  mājas lapā.

Apbalvojumi dalībniekiem visā pasaulē tiks sadalīti sadarbībā ar Čehijas vēstniecībām un konsulātiem 2021. gada rudens-ziemas laikā.

Pielikumā autoru darbi no Latvijas, kuriem piešķirtas medaļas, ieskats izstādē  Lidices galerijā Čehijā. Fotogrāfs Martin Homola.

Gaidām 50. Starptautisko bērnu mākslas konkursu – izstādi Lidice!

Informāciju sagatavoja: Elita Kalnača, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas jomā