Starptautisks foto konkurss un ekskursiju maršruti par godu Pasaules jūgendstila dienai

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Eiropas jūgendstila pilsētu asociāciju “Reseau Art Nouveau Network” aicina atzīmēt Pasaules jūgendstila dienu, kas notiks 10. jūnijā. Šogad tiek organizēts starptautisks foto konkurss, veltīts faunas motīviem jūgendstilā, kā arī ikviens aicināts doties pastaigā pa jūgendstila maršrutiem, izmantojot interaktīvu aplikāciju.

Starptautiskais Eiropas jūgendstila pilsētu tīkls “Reseau Art Nouveau Network” (RANN) apvieno divdesmit Eiropas pilsētas. Pirmo reizi Pasaules jūgendstila diena tika svinēta 2013. gadā, kad RANN ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā. Ik gadus svētkiem ir izvēlēta tēma, kas ataino kādu spilgtu iezīmi vai tradīciju jūgendstila mākslā. Šogad Pasaules jūgendstila diena tiks atzīmēta devīto reizi, un jūgendstila pilsētnieku uzmanība tiks pievērsta faunas motīviem. Dabas un dzīvnieku pasaules tēli allaž bijuši nozīmīgi šī perioda mākslā un arhitektūrā. Tie ir gan dekori ēku fasādēs, gan interjera un dizaina priekšmetu rotājumi. Muzejs sagatavojis maršrutus, kas iepazīstina ar faunas motīviem Rīgas jūgendstila arhitektūrā. Tie no 2021. gada 10. jūnija būs pieejami muzeja mājas lapā: www.jugendstils.riga.lv.

Lai iepazītu jūgendstila Rīgu un ļautu ieraudzīt to plaši Eiropā daudzajiem Pasaules jūgendstila dienas svinētājiem, konkursa rīkotāji rosina meklēt vislabāk maskēto vai grūtāk pamanāmo, vismaģiskāko, varbūt arī visbiedējošāko dzīvnieku arhitektūrā, nofotografēt to un piedalīties starptautiskajā foto konkursā Fotogrāfiju konkurss ““Faunas motīvi” Pasaules jūgendstila dienas ­˗ 2021 ietvaros”. Attēli jāsūta līdz 2021. gada 6. jūnija plkst. 24.00 uz e-pasta adresi: info@artnouveau-net.eu. Konkursantu iesūtītās fotogrāfijas tiks publicētas 10. jūnijā Facebook vietnē: www.artnouveau-net.eu. “Reseau Art Nouveau Network” Facebook lapas sekotāji balsos par attēliem un visvairāk balsojumu saņēmušo attēlu autori saņems RANN balvas. Konkursa gaitā tiks piešķirtas balvas trīs nominācijās: fotogrāfija ar vislabāk maskēto dzīvnieku, fotogrāfija ar maģiskāko dzīvnieku jūgendstilā, fotogrāfija ar biedējošāko dzīvnieku jūgendstilā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties muzeja mājas lapā: www.jugendstils.riga.lv.

Par faunas motīvu atspoguļojumu un tā dažādību interjera dizainā, mākslas, sadzīves priekšmetos muzeja krājuma kolekcijā un Rīgas jūgendstila arhitektūrā ik nedēļu vēstī informatīvie ieraksti muzeja mājas lapā un sociālajos tīklos.