Starptautiskās Dejas dienas 2021 notikumi augusta mēnesī!

Dejas diena Latvijā norisināsies jau četrpadsmito gadu, aicinot ikvienu pamēģināt deju.  Šogad Dejas dienas pasākumi norisināsies no 23. līdz 29. augustam. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, noteikti – arī tiem, kuri nekad nav dejojuši.

Šī gada Dejas dienas pats notikums ir sasniedzis četrpadsmit gadu slieksni un ir joprojām pusaudzis. Šis vecums ir ne tikai sarežģīts, trauksmains, bet arī drosmīgs, aizraujošs, un, tādu sajūtu piepildīts, kādas citā vecumā piedzīvot ir diezgan grūti. Šķiet kļūstot vecākam, cilvēks aizmirst kā ir bijis būt pusaudzim. Tamdēļ mēs gribam uz to palūkoties jau tagad. 

Šogad Dejas dienas 2021 pasākumu virkne iesāksies pirmdien, 23. augustā, kur līdz 28. augustam, norisināsies ikgadējā nu jau popularitāti iemantojusī aktivitāte – ”Pastaiga ar mākslinieku’’. Tā būs iespēja satikt kādu no Latvijas dejas māksliniekiem personiskai sarunai, ļaujoties mākslinieka piedāvātajam pastaigas maršrutam un noteikumiem.  

Visas svētdienas garumā, 29.augustā norisināsies 21 bezmaksas deju meistarklase. 4 meistarklases norisināsies digitālā vidē caur platformu “Zoom.com” un 18 meistarklases notiks klātienē. Šogad, ņemot vērā iespējamos pulcēšanās aizliegumus, esam iecerējuši meistarklašu norisi ārā, dažādu Rīgas skolu tehniski labi aprīkotos un platības ziņā ietilpīgos sporta stadionos (Juglas vidusskola, Centra sporta laukums un Rīgas 64.vidusskolas sporta laukums) Laika posmā no plkst. 11:00 līdz 16:30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušiem, tā arī mazliet ieinteresētiem – visiem ir iespēja izmēģināt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, kā arī cita veida kustību ,piemēram, stepa deju. Ja esi vēlējies džezu, ne tikai klausīties, bet arī dejot, apmeklē kādu no džeza bezmaksas dejas klasēm. Dejas dienas meistarklasēs tiek gaidīti ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie. R.Pūce pasniegs dejas klasi mātēm, iedvesmojoties no dejas izrādes „Divotne”. Šogad arī Dejas dienas meistarklasēm ir jāpiesakās, ko var izdarīt vietnē dejasdiena.lv pie izvēlētās nodarbības. 

Plašāk ar Dejas dienas aktivitātēm, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties www.dejasdiena.lv un www.Facebook/dejasdiea.lv

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29. aprīlī.  Šogad līdz ar COVID – 19 radītajiem ierobežojumiem. Dejas dienas notikumi norisinās nevis kā ierasts pavasarī, bet rudenī, augustā. Visās Dejas dienas aktivitātēs ir limitēts dalībnieku skaits. Kā arī šī gada jauninājums – katrai Dejas dienas aktivitātei ir jāreģistrējas elektroniski.

Visi Dejas dienas pasākumi, paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību uz deju gan mākslas formu, gan arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.