Starptautiskajai ģimenes dienai veltīts dziedošās Tihovsku ģimenes koncerts

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz Ģimenes dienas koncertu šo sestdien, 15. maijā, plkst. 17.00 tiešraidē, Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Facebook vietnē.

Akcentējot ģimenes nozīmi, Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina tiešraidē vērot stiprās un latviskām tradīcijām bagātās Tihovsku ģimenes koncertu.

Koncertā  tiks izpildītas gan latviešu un latgaliešu tautasdziesmas Ata Auzāna, Daces Tihovskas aranžējumā, gan latviešu komponistu dziesmas vijoļu un akordeona pavadījumā. Īpašu sirsnību koncertam piešķirs stāsti par ģimeniskumu, ģimenes tradīcijām, mūsu dzīves gudrajiem vecvecākiem, mācībām, ko no viņiem esam saņēmuši.

Tihovsku ģimene nāk no senākās Latvijas pilsētas Ludzas. Dace, Dagnis, Laima ir Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījuma “Dziedošās ģimenes” 2012. gada laureāti, dažādu muzikālu programmu un projektu dalībnieki. Iemiesojot tādas latviskās vērtības kā ˗ ģimeniskums, muzikalitāte, patriotisms un vēstures mīlestība ˗, Tihovsku ģimene ir iemantojusi neskaitāmu klausītāju simpātijas visā Latvijā. Visi Tihovsku ģimenes pārstāvji ir ar bagātīgu un dažādu muzicēšanas pieredzi. Laima, Dace un Dagnis ir absolvējuši Ludzas mūzikas skolu. Laima šobrīd zināšanas papildina Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā. Dagnis un Laima ir dziedājuši Ludzas Bērnu un jauniešu centra popgrupā “Cielaviņa”. Dace Tihovska strādā Ludzas Mūzikas pamatskolā par sākumskolas skolotāju un vada bērnu folkloras kopu “Žibuļeits”. Dagnis piedalījies jauniešu projektā un koncerttūrē kopā ar grupu “Baltie Lāči”. Tihovsku ģimene, kopā ar Ciblas folkloras kopu “Ilža”, ir izdevuši četrus kompaktdiskus. Tieši latviskuma, autentiskuma, un, protams, muzikālā talanta dēļ Tihovsku ģimeni nereti uzaicina pārstāvēt pilsētu, novadu, valsti dažādos projektos un pasākumos. Ģimenes ansamblis ir koncertējis arī Moldovā un Latvijas vēstniecībā Čehijā.

Koncerts tapis ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta atbalstu.