Starpdisciplināra izstāde “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”

No 2018. gada 2. februāra līdz 18. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kas notiek Latvijas valsts simtgades ietvaros un sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”. Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.

Dažādu paaudžu mākslinieku darbos latvietības koda meklējumi atspoguļo gadsimtos seno kultūru mijiedarbību sekas, aktuālo ģeopolitisko situāciju ietekmi un citus šodienas kultūras telpu veidojošos aspektus. Tie liek apstāties un aizdomāties, kas mēs esam, kā sevi redzam un pozicionējam, kurp ejam. Kāda ir mantoto tradīciju vērtība un to potenciālā ilgtspējība.

Ekspozīcijā līdzās jau zināmiem un jaunradītiem mākslas objektiem varēs iepazīties ar interesantākajiem interneta aptaujas “Kāds ir latvietis?” rezultātiem, kuros atspoguļojas latvieša pašnovērtējums, atklājot gan stereotipizētu, gan nesaudzīgi tiešu skatījumu.

Izstādes ietvaros paredzēta saistoša izglītojošo pasākumu programma:

  • 02.2018. “Grafikas Darbnīca” ar mākslinieci Elīnu Eleri
  • 02.2018. folkloristes Janīnas Kursītes lekcija “Auduma mitoloģija”
  • 02.2018. tikšanās ar izstādes māksliniekiem, projekta īsfilmas un kataloga prezentācija.

Kā arī notiks izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” pirmskolas vecuma bērnu izglītības programmas nodarbības “Pamodini tautumeitu” 17. februāra, 10. marta un 17. marta sestdienās plkst. 11.00 un 14.00. Pieteikšanās nodarbībām: makslastelpa@riga.lv vai pa tālruni +371 67026726.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”. Izstādes kuratore – Elīna Ģibiete. Izstādes vizuālā identitāte – Mareks Hofmanis, izstādes scenogrāfija – Kristians Brekte. Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai – 100” atbalstu.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 1. februārī, plkst. 17.00. Tā būs skatāma “Rīgas mākslas telpā” līdz 18. martam. Laipni aicināti visi interesenti!