Sintezatori Jean-Michel Jarre, ģitāras pedālis «Pink Floyd», šī gada pasaules Sumo robotu čempioni, konkursi un sacensības “Elektronikas dienā 2018”

Latvijas daudzsološāko jauno elektroniķu sacensības, spraigas robotu cīņas, inovatīvi jauno uzņēmumu izgudrojumi – to un daudz ko citu interesenti varēs vērot piekto gadu pēc kārtas notiekošajā Elektronikas dienā. Elektronikas dienu 2018 īpašāku padara fakts, ka šis mācību gads Latvijā ir pasludināts par Fizikas gadu, pievēršot papildu uzmanību fizikas mācību priekšmeta apguvei skolās.

Elektronikas dienas 2018  pirmajā daļā norisināsies ikgadējais konkurss Jaunais elektroniķis. Konkursā vairāk kā 140 jaunieši demonstrēs savas prasmes, no izsniegtajām detaļām salodējot elektronisku vadības shēmu kuģa modelim. Divarpus stundās izgatavotie darbi pēc konkursa tiks izlikti interesentu apskatei. Kamēr jaunieši darbosies darbnīcā, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar elektronikas pulciņu pēdējo gadu veikumu audzēkņu darbu izstādē. Paralēli Rīgas Tehniskajā koledžā norisināsies profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss “Elektroniķis 2018”.

Pasākuma kulminācija būs robotu sacensības divās disciplīnās, kas sāksies plkst.13.00. MiniSumo robotu cīņās līdz puskilogramam smagi, autonomi roboti centīsies izstumt viens otru no sacensību ringa. Savukārt Līnijsekotāju roboti mēģinās pēc iespējas ātrāk izbraukt izveidoto sacīkšu trasi.

Par elektronikas zināšanu sniegtajām bezgalīgajām iespējām un to, kā ideju pārvērst pelnošā biznesā stāstīs latviešu jaunuzņēmuma «Gamechanger Audio» pārstāvji, kuru izstrādātais ģitāras pedālis PLUS Pedal ir izpelnījies vairāku pazīstamu mūziķu atzinību. To izmanto leģendārās britu rokgrupas «Pink Floyd» mūziķis Rodžers Voterss un «Red Hot Chili Peppers» ģitārists Jošs Klinghofers.

Pēc tam pasākuma apmeklētāji un dalībnieki varēs piedalīties interaktīvās, ar dabaszinātnēm saistītās radošajās darbnīcās kopā ar tehnoloģiju entuziastu Kristapu Skuteli. FIZMIX rādīs eksperimentus un stāstīs par fizikas un elektronikas kopsakarībām, BrainGames mudinās izkustināt smadzenes ar āķīgām prāta spēlēm, RTU Elektronikas klubs iepazīstinās ar saviem izgudrojumiem, Labratorium.lv iesaistīs bērnus dažādos eksperimentos un GoSation iepazīstinās ar virtuālās realitātes spēlēm.

Elektronikas dienā ir padomāts arī par skolotājiem. Skolotājiem būs iespēja papildināt zināšanas elektronikas un robotikas jomā, piedaloties seminārā, kā arī iepazīstoties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) laboratorijām.

Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes Studentu pašpārvaldes, Rīgas Tehniskās koledžas un Valsts Izglītības satura centra kopīgi rīkotā Elektronikas diena 2018 notiks 15.novembrī no pulksten 10:00 līdz 15:30 Rīgas Tehniskā universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12. Papildus par pasākumu: www.letera.lv

Pasākums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

Pasākums publicitātes nolūkiem tiks fotografēts un filmēts.