RJTC aicina piedalīties Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursā – izstādē “Laikmetīgā māksla. Flora un fauna-nākotnes vīzijas”

Aicinām piedalīties Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursā – izstādē “Laikmetīgā māksla. Flora un fauna-nākotnes vīzijas”

Ar mērķi aicināt vērot, pētīt un iepazīt procesus un pārmaiņas dabā un to attēlojumu laikmetīgajā mākslā, kā arī attīstīt bērnu un jauniešu fantāziju un radošumu, Rīgas Jauno tehniķu centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi rīko Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu – izstādi  “Laikmetīgā māksla. Flora un fauna-nākotnes vīzijas”.

Modernā cilvēka darbība ir ievērojami ietekmējusi klimatu un vidi, tas radījis kritiskas pārmaiņas arī floras un faunas pasaulē. Laikmetīgā māksla ar refleksijām, iztēli un eksperimentālu pieeju tiecas pievērst uzmanību ekoloģisko pārmaiņu radītajām problēmām. Arī konkursa dalībnieki ar saviem radošajiem darbiem var iesaistīties šīs globālās tēmas aktualizēšanā un izpratnē. Dalībnieki savām idejām meklē piemērotākos vizuālos izteiksmes līdzekļus, radošajos darbos izmanto dabas un mākslas sintēzi, dabas ienākšanu urbānajā vidē, fantastiskas nākotnes vīzijas par procesiem un notikumiem floras un faunas pasaulē. Darbos var būt gan dokumentālas iezīmes, gan pilnīgs fantāzijas lidojums.

Konkurss notiek no 2023. gada 31. oktobra līdz 30. novembrim un tajā aicinām piedalīties 7 – 25 gadus vecus Rīgas izglītības iestāžu audzēkņus trīs vecuma grupās.

Pieteikuma anketas dalībai konkursā iesniedz elektroniski uz e-pastu aziverte@edu.riga.lv līdz 2023. gada 1. novembrim. Darbus iesniedz 2023. gada 31. oktobrī un 1. novembrī RJTC, Bauskas ielā 88, Rīgā.

Konkursa darbu izstāde tiks organizēta RJTC izstāžu zālē no 2023. gada 3. novembra līdz 2024. gada 10.janvārim. Konkursa darbi būs apskatāmi arī RJTC Facebook lapā.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Zīverte

Rīgas Jauno tehniķu centra

izglītības metodiķe