Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa – izstādes laureātu darbu digitālais katalogs! Apsveicam Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa – izstādes “Ziedonis.Pasaule.Es.” dalībniekus un laureātus!

Konkursa mērķis bija radošās pašizpausmes, fantāzijas un dizaina domāšanas attīstības sekmēšana, intereses veicināšana par Imanta Ziedoņa literāro daiļradi un radošo darbību.

Dalībnieki tika aicināti radīt laikmetīgus vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbus, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa literārajiem darbiem “Krāsainās pasakas”; dzejoļu krājuma “Motocikls”, kuru raksturo vārdi: jaunība, trauksme, aizraušanās, izraušanās no ierastā, ceļš, cilvēka attīstība un pilnveide; dzejoļu krājumiem “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, “Viegli”, kā arī “Epifāniju” 1. un 2. grāmatas, kur turpinās ceļa tēma, personības attīstība, izaugsme, pietāte pret cilvēkiem un pasauli, harmonijas meklējumi sevī un pasaulē.

Tika saņemti 487 darbi, tai skaitā 347 vizuālās mākslas darbi un 140 vizuāli plastiskās mākslas darbi! Individuālie darbi, kopdarbi, grupas darbi – autoru skaits kopā 586 no 49 izglītības iestādēm! !

Darbus vērtēja māksliniece un mākslas pedagoģe Ieva Rituma, gleznotājs un mākslas pedagogs Igors Bernāts, fonda “Viegli” Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Paldies visiem, kas atrada iespēju un laiku 24. novembrī ierasties uz laureātu apbalvošanas pasākumu kultūras pilī “Ziemeļblāzma”!

Paldies aktrisei un māksliniecei Zanei Dombrovskai par muzikālo priekšnesumu! Pasākuma laikā aktrises izpildījumā izskanēja “Dziesma par brīnumiem” – Valdis Lūriņš un Zigmars Liepiņš; “Ronjas un Birka duets” – Kārlis Vērdiņš un Valts Pūce; Muzikālais priekšnesums “Rūķītis”; “Kādām dīvainām kustībām” – Imants  Ziedonis un Kārlis Lācis; “No manis” – Zane Dombrovska.

Paldies konkursa organizatoriem Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītājai Ingai Cimiņai!

Paldies sadarbības partnerim  Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” Ziedoņa klasei, personīgi Ziedoņa klases vadītājai un vērtēšanas komisijas loceklei Elizabetei Pavlovskai!

Paldies Elīzai Annai Bērziņai par video projekciju ar laureātu mākslas darbiem!

Paldies pasākuma vadītājam Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenajam speciālistam teātra jomā Reinim Vējiņam!

Paldies koordinatoriem Ilzei Rimicānei, Kristīnei Lāriņai, Aldai Bēvaldei, Ilzei Herbergai!

Paldies Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktorei Lienei Kubiļus un pasākumu administratorei Lailai Rupeikai par apbalvošanas pasākuma telpu un tehnisko nodrošinājumu!

Paldies fotogrāfam Robertam Blaubukam un laureātu darbu digitālā kataloga dizaina autoram Jānim Kauguram!

Paldies par dalību konkursā!

Darbu izņemšana no izstāžu norises vietām 30. novembrī plkst. 9.00 līdz 16.00

Digitālo konkursa laureātu darbu katalogu skatīt šeit: Ziedonis.Pasaule.Es.
Lejuplādēt pilna izmēra katalogu iespējams ŠEIT

Informāciju sagatavoja:
Elita Kalnača, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas galvenais speciālists

Galerijā foto mirkļi no apbalvošanas pasākuma. Visi foto no pasākuma apskatāmi šeit : https://1drv.ms/u/s!AksJzWq3PmJwhc93EMumAlNm22BSAA?e=v4LZML