Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks kora “Cantus Fortis” 15 gadu jubilejas koncerts

Šo sestdien, 12. martā, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā jauktais koris “Cantus Fortis” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā ar koncertu CANTUS FORTIS. PELŠE. PARŠA.” svinēs savas pastāvēšanas piecpadsmito dzimšanas dienu.

Koncertā piedalīsies jauktais koris “Cantus Fortis”, diriģents Ivars Cinkuss. Savukārt koncerta īpašie viesi būs latviešu mecosoprāna karaliene Ieva Parša, ar kuru diriģentu radoša sadarbība saista jau gandrīz trīsdesmit gadus. Ērģelnieks Jānis Pelše ir bijis uzticams un muzikāli augstvērtīgs kora partneris visus tā pastāvēšanas gadus.

Koncerta programmas centrālā ass būs Vīnes klasiķa Josefa Haidna (Haydn, 1732-1809) “Mazā ērģeļu mesa” (Kleine orgelmesse, 1775 ?), Lolitas Ritmanes fragments no mūzikas filmai “Dvēseļu putenis”, kā arī igauņu Kērta Johansona (Johanson) un Pērta Ūsberga (Uusberg) adaptācija tautas dziesmai “Õhtu ilu” (Vakara burvība). Ievas Paršas un Jāņa Pelšes interpretācijās skanēs franču romantiķu Gabriela Forē (Fauré), Šarla Vidora (Widor), kā arī Josefa Haidna un Marģera Zariņa mūzika.

Biļetes varēs iegādāties Rīgas Sv. Pētera baznīcā pirms koncerta. Biļetes cena – 3.00 eiro.