Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Ludviga van Bēthovena vijoļsonātes Anetes Graudiņas izpildījumā

Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubileju, 9., 11., un 12. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Lielbritānijā dzīvojošā latviešu vijolniece Anete Graudiņa. Piecos koncertos klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas desmit Ludviga van Bēthovena sonātes vijolei un klavierēm.

Ikviens klasiskās mūzikas cienītājs tiek laipni aicināts uz Ludviga van Bethovena 250 gadu jubilejas koncertu ciklu Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kurā tiks atskaņotas visas desmit Ludviga van Bēthovena sarakstītās sonātes vijolei un klavierēm.

Kopā ar vijolnieci Aneti Graudiņu uzstāsies arī trīs pianisti – Masajuki Tajama (Masayuki Tayama) no Lielbritānijas un pašmāju mūziķes – Liene Circene un Herta Hansena.

Anete Graudiņa saka: “Pēterbaznīcā esmu muzicējusi ne reizi vien, esmu pazīstama ar tās augstajām velvēm un īpašo akustiku, ko tās veido. Šeit jūtos kā mājās, tāpēc bez šaubīšanās arī šoreiz koncerti notiks tieši tur. Katra sonāte ir īpaša, tajās nav neviena lieka nots. Tā ir vesela bagātība, ar kuru es vēlos dalīties… Ar visiem tiem, kas atnāks uz mūsu koncertiem.”

Svētdien, 9. augustā, plkst. 14.00 (3., 4. sonāte) – A. Graudiņa, M. Tayama. Plkst. 18.00 (5., 10. sonāte) – A. Graudiņa, M. Tayama.

Otrdien, 11. augustā, plkst. 12.00 (1., 6. sonāte) – A. Graudiņa, L. Circene. Plkst. 18.00 (2., 7. sonāte) – A. Graudiņa, H. Hensena.

Trešdien, 12. augustā, plkst. 12.00 (8., 9. sonāte) – A. Graudiņa, H. Hensena.

Ieeja koncertos ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 1. augusta saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Reformācijas laukumā 1.