Rīgas Porcelāna muzejs izsludina pieteikšanos 15. starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei “Augi”

No 2021. gada 1. oktobra līdz 14. novembrim Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies 15. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde “Augi”. Mākslinieki ir aicināti radīt darbus un pieteikt dalību izstādei līdz šī gada 22. augustam. 

Dzīvojot pilsētvidē, no augiem varam kļūt atsvešināti vai uztvert tos kā dekoratīvus elementus. Taču to ietekme uz cilvēka dzīvi un savstarpējā saistība ir lielāka nekā spējam iztēloties. Atrodoties dabā, varam atkārst tās arhetipisko varu pār mums un neizbēgamo savstarpējo atkarību. Dabas un augu cikliskais atjaunošanās process mūs var gan biedēt, gan iedvesmot. Dzīvības nerimstošais process mums atgādina, ka nav iespējams stāvēt uz vietas, apstādināt neapstādināmo vai paātrināt lietu dabisko kārtību.

Starptautisko mazo formu porcelāna izstāžu tradīcija aizsākās 2016. gadā un gadu gaitā pulcina arvien plašāku autoru loku. 2021. gada izstādes tēma ir “Augi”, un mākslinieki savos darbos no porcelāna ir aicināti interpretēt tēmas, kas saistītas ar cilvēka, auga un dabas savstarpējām attiecībām. Darbiem jābūt radītiem no porcelāna pēdējo divu gadu laikā, savukārt darba izmēri nedrīkst pārsniegt 21cm x 21 cm x 21cm. Katrs mākslinieks piesaka savu dalību atsūtot pieteikuma anketu un darbu foto uz e-pastu: rpm@riga.lv noteiktajā termiņā.

Pieteikšanās anketa un izstādes nolikums pieejams Rīgas Porcelāna muzeja mājaslapas sadaļā “Jaunumi”.

Pieteikumus izskatīs un darbus eksponēšanai izstādē atlasīs žūrija. Rezultāti tiks paziņoti 2021. gada 27. augustā.