Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz glazūru darbnīcu un citām radošām aktivitātēm

Septembrī Rīgas Porcelāna muzejs papildus pastāvīgajam radošās darbnīcas piedāvājumam – porcelāna apgleznošanai un veidošanai – aicina uz glazūru darbnīcu. 

Radošajā darbnīcā pasniedzēja vadībā varēs apgūt jaunas iemaņas, darbojoties ar biskvītporcelānu un krāsainām glazūrām. Piedāvājumā ir divas biskvītporcelāna pialas (diametrs 7-12 cm), kuras var noglazēt ar savu izvēlēto glazūru krāsu salikumu. Pieejami koši glazūru toņi: sarkanā, zaļā, oranža un īpaši tumši zilā piesātinātā kobalta glazūra. Porcelāna dekorēšana ar kobalta metāla oksīdiem piedāvā bagātu zilo toņu paleti: no maigiem zili-zaļiem toņiem līdz dziļai intensīvai zili-melnai sedzošai krāsai, turklāt kobalts iztur augstas apdedzināšanas temperatūras. Pēc tam noglazētās pialas tiks apdedzinātas krāsnī 1250 grādu temperatūrā. Glazūras apdedzināšanas laikā mainīs toņus un gala rezultāts var kļūt par pārsteigumu.

Radošās darbnīcas ˗ porcelāna apgleznošana vai veidošana ˗ septembrī pieejamas četras reizes nedēļā: trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no pl. 11.00 līdz 18.00. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās zvanot pa tālruni 26406354. Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Dalības maksa darbnīcā ˗ 8.00 eiro.

Dalībnieki dāvanā varēs saņemt katalogu BLOG.KS – mākslinieces Valdas Podkalnes konceptuāla laikmetīgās mākslas projekta dokumentāciju.

Vēršam uzmanību, ka darbnīcas pakalpojumi pieejami ar iepriekšēju pieteikšanos, individuālām personām vai personu grupai no vienas mājsaimniecības kopskaitā līdz 4 cilvēkiem, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu (apliecinājumu par veiktu vakcināciju un iestājušos imunitāti, pārslimotu Covid-19 vai veiktu Covid-19 testu, kas ir negatīvs).