“Rīgas mākslas telpā” notiks saruna ar mākslinieku Māri Čačku un kuratori Ingu Šteimani

Svētdien, 3. aprīlī, plkst. 15.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks saruna ar izstādes “Neirotaciņas” autoriem – mākslinieku Māri Čačku un kuratori Ingu Šteimani.

Kas ir “neirotaciņas” un kurp tās ved? Ko simbolizē darbu nosaukumi, kā tapušas četrdesmit lielformāta gleznas, kas skaitāmas gan kā glezniecības, gan kā grafikas piemēri? Kas slēpjas krāsu slāņos, ko saskatīt – portretējumus, veltījumus, kādas laikmeta liecības? Jautājumi var būt daudz, jo “Neirotaciņas” kņudina prātu un apmeklētāju interesi, tāpēc aicinām izstādi apmeklēt laikā, kad sastopami tās autori – mākslinieks Māris Čačka un kuratore Inga Šteimane. Dalību pasākumā iespējams pieteikt rakstot uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv. Ieejas cena pasākumam – izstādes apmeklējuma biļete.

Jau ziņots, ka no 18. februāra līdz 7. aprīlim “Rīgas mākslas telpā” skatāma glezniecības un grafikas darbu izstāde “Neirotaciņas”, tās autors – mākslinieks un “Daugavpils Marka Rotko mākslas centra” vadītājs Māris Čačka. Līdz šim vērienīgākā autora personālizstāde ir stāsts par mūsu uztverē pastāvīgi plūstošo informācijas un tēlu upi nemitīgi pārtrauktu domu, darbību un vilinājumu pasaulē.

Māris Čačka ir dzimis 1976. gadā Varakļānos. Ieguvis Mākslas maģistra grādu (2011) un pedagoģijas zinātņu doktora grādu (2009) Daugavpils Universitātē. Kopš 2020. gada – Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs, pirms tam programmu direktors (2013-2020). Daugavpils Universitātes Mākslu katedras vadītājs (2006-2010) un programmas “Datordizains” direktors (2004-2012). Vada Mākslu pedagogu apvienību (SIVIA) Daugavpilī. Ir “Grafikas kameras” biedrs. Savus darbus izstāda kopš 1997. gada Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, Vācijā, Ukrainā un Polijā. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, tostarp “Nenoteiktie, noteiktie un pateiktie” Latgales kultūrvēstures muzejā Rēzeknē (2016),  “Noteiktie un nenoteiktie dialogi” Mākslas stacijā “Dubulti” (2018), “Klātienes dialogi” Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (2021). Brīvajā laikā Māris Čačka ir kaislīgs dārznieks, kura dārzā aug ļoti daudz puķu un ēdamu lietu. Inga Šteimane ir mākslas kritiķe un kuratore, Mākslas stacijas “Dubulti” izveidotāja (2015) un vadītāja. Starptautiskās Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona kuratore (2017).

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”. Atbalsta Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Biedrība “SIVIA” un Mākslas stacija “Dubulti”.

Publicitātes foto, autors P. Rūcis.