“Rīgas mākslas telpa” aicina uz Baltās nakts pasākumiem 7. septembrī

Jau šosestdien izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2019” ietvaros tiks realizēta vērienīga mākslas notikumu programma ˗ Intro zālē būs skatāma mākslinieka Robina Mūdija (Robyn Moody, Kanāda) konceptuālā, audiovizuālā instalācija, savukārt lielajā zālē, kur eksponēta izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, apmeklētājiem būs iespēja piedalīties gadsimtu izzinošās nodarbībās, kā arī dzirdēt operešu duetus jūgendstila noskaņās.

Robins Mūdijs (1975) dzīvo un strādā Kalgari, Kanādā. Viņa mākslinieciskā darbība saistīta ar elektronisku un mehānisku instalāciju radīšanu, kas izzina sarežģītās attiecības starp tehnoloģiju priekšrocībām, cilvēku ticību un pasaules interpretāciju. Arī konceptuālajā instalācijā “Viļņu interference”, kuru atklāsim līdz ar “Balto nakti”, mākslinieks reprezentējis tehnoloģiju un cilvēces sarežģīto mijiedarbību, uzsverot mūsdienu bailes no līdz galam neizprastajām elektromagnētisko viļņu īpašībām. Robina Mūdija “Viļņu interference” būs skatāma līdz 22. septembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Instalācijas eksponēšanu atbalsta Kanādas vēstniecība.

Paralēli “Viļņu interferencei” lielajā zālē ar interaktīvām nodarbībām un muzikāliem priekšnesumiem apmeklētāji tiks iepazīstināti ar jūgendstila laiku izstādes “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” ietvaros. Īpaši sagatavotas, gidu vadītas interaktīvas jūgendstila nodarbības notiks plkst. 19.00, 20.00 un 21.00 (nodarbības garums aptuveni 45 minūtes). Tā būs iespēja ne vien aplūkot izstādes ekspozīciju, bet arī aizraujoši un daudzveidīgi izzināt jūgendstila periodu.

Savukārt plkst. 22.00 izstādes iekārtotajā interjerā sagaidāma operetes mākslinieku  Naura Indzera, Antas Jankovskas un Helēnas Kundrātes uzstāšanās ar īpaši šim notikumam sagatavotu salonmūzikas programmu, kas papildinās jūgendstila atmosfēru.

Informējam, ka ierobežotā skatītāju skaita dēļ, kas vienlaikus drīkst atrasties “Rīgas mākslas telpā”, apmeklētāju plūsma tiks regulēta.