Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” apskatāma foto izstāde un lietišķās mākslas darinājumi

Visu februāra mēnesi Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” interesentiem būs pieejamas divas jaunas izstādes – Sandras Eglītes foto izstāde “Sapņi uz riteņiem” un tautas lietišķās mākslas izstāde “Metens sola saltas dienas”.

Sandras Eglītes foto izstādes “Sapņi uz riteņiem” fotogrāfijas tapušas gan automobiļu un motociklu skatēs, gan ikdienas situācijās Latvijā, tomēr objektīvu apstākļu dēļ vairāk ārpus tās. Viņa par saviem darbiem saka šādi: “Fotografēšana ir mans dzīvesprieks un nepieciešamība jau kopš pagājušā gadsimta. Dominējošās tēmas ir cilvēces neskartā daba, kur īpašu vietu ir ieņēmusi skarbā Arktika ar zūdošajiem ledājiem, baltajiem lāčiem un cilvēka radošās darbības izpausme, vienkāršoti sakot, auto-moto. Īpaši retro un īpaši detaļas, kas veido savdabīgus tēlus, ritmus un akcentus. S. Eglīte ir diplomēta mākslas zinātniece, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Neskatoties uz to, viņa ir prasmīga un izaicinājumu meklējoša fotogrāfe

Tautas lietišķās mākslas izstādē “Metens sola saltas dienas” apmeklētāji ir aicināti iepazīt latviešu tautas bagāto mantojumu lietišķās mākslas darinājumos – rakstainos audumos, smalkos adījumos un izšuvumos, pinumos, metālkalumos un citos priekšmetos. Izstādē piedalās Kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijas – “Ataudze”, “Austra”, “Puduris”, “Zīle”, “Rītausma” un “Irbi”. Izstādē galvenokārt būs redzami vilnas izstrādājumi – segas, lakati, cimdi un jostas. Paralēli siltajiem izstrādājumiem aplūkojami būs arī meldru un klūgu pinumi, kā arī metāla svečturi.

Abas izstādes būs atvērtas no 1. līdz 28. februārim, katru dienu, no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja izstādēs – bez maksas. Apmeklējot kultūras centru, obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī jāuzrāda sadarbspējīgs sertifikāts.

Izstādes organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.