Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” norisināsies starptautiska tekstilmozaīkas izstāde “Rīgas vasara”

Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” no 14. augusta līdz 6. septembrim aicina visus interesentus apmeklēt Starptautisku tekstilmozaīkas izstādi “Rīgas vasara”.

Starptautiskā tekstilmozaīkas izstāde “Rīgas vasara” notiks jau ceturto reizi un, kā ierasts, tā būs apskatāma arī Rīgas svētku laikā. Izstāde veltīta Baltijas valstu simtgadēm, tās tēma – dzimšanas diena. Tiek vilktas paralēles starp valsts un cilvēka dzimšanu. Autori, Baltijas valstu meistari, rādot darbos Baltijas valstu dabas skaistumu katrs savā dzimšanas dienā, ir attēlojuši gadalaiku, kurā dzimis darba autors, atbilstošu ainavu vai krāsu gammu, vai arī abstrakciju, ko radījušas tās dienas sajūtas.

Atsevišķu izstādes ekspozīcijas daļu veidos Igaunijas tekstilmākslinieču Nataļjas Kapajevas un Gaļinas Kozuļinas darbu izstāde “Duets”. N. Kapajevas un G. Kozuļinas darbi ir izpildīti dažādās tekstilmozaīkas tehnikās un līdz ar to tie veiksmīgi papildina viens otru. Kopīgās izstādes vienmēr ir oriģinālas, košas un aizraujošas.

Krāšņu izstādes ekspozīcijas daļu “Ir laiks” veidos Latvijas tekstilmākslinieces Ingunas Smildzeres darbi. Kontrasti, grafika, krāsu spēles – tas raksturo I. Smildzeres darbus, dodot katram apmeklētajam iespēju atrast starp tiem sev tuvāko.

Savdabīgu ekspozīciju veidos spilveni – ekspozīcija “Krāsaini spilveni”, kurus radīt iedvesmojušas Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”. I. Ziedoņa pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas, atainojot tekstilā savus iespaidus, vīzijas un sapņus.