Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ielūdz uz Klusās sestdienas koncertu

2022. gada 16. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Domā notiks Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerts Klusajā sestdienā.

Koncerta programmā izskanēs komponistu – Taras Kravcova, Helmera Pavasara, Džonatana Hārvija un Arvo Perta – skaņdarbi korim a cappella, kā arī Maijas Einfeldes, Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska skaņdarbi korim un ērģelēm.

“Kopējā koncerta skaņdarbu tematika ir lūgšanas un apcerība. Programma iesākas ar ukraiņu komponista T. Kravcova “Postlūdiju” no krājuma “Akvareļi”. Pirms diviem gadiem mirušais komponists ir bijis laimīgs neskatīt savas dzimtenes bēdas un šausmas šodien… Šķiet, ka mūsdienu situācija pasaulē pati izveidojusi programmu ar baltiešu mūziku. H. Pavasara “Jāapsnieg” radies 1947. gadā jau emigrējušajam autoram ar emigrācijā nonākušās E. Ķezberes dzeju, un veltīts slavenajam latviešu diriģentam T. Reiteram un viņa ne mazāk slavenajam korim. Kora atlikusī daļa atjaunoja T. Reitera kori emigrācijā Zviedrijā. Kopējā koncerta programmas ideja balstās uz L. Garūtas kantātes “Dievs, Tava zeme deg!” pamata. Kantāte tapusi 1944. gadā 2. pasaules kara izskaņā. A. Eglīšu un L. Garūtas kopdarbā radies dvēseles kliedziens visgrūtākajos latviešu tautas brīžos. Pirmatskaņojuma laikā Vecajā Ģertrūdē varēja dzirdēt garām braucošos krievu tankus…” par koncerta programmu stāsta diriģents Andris Veismanis.

Koncertā piedalīsies: Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Aigars Reinis (ērģeles), Rihards Millers (baritons), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Andris Veismanis (mākslinieciskais vadītājs, diriģents) un Jurģis Cābulis (diriģents).

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija “Ave Sol”. To atbalsta Rīgas pašvaldība un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Bezmaksas ielūgumi uz Klusās sestdienas koncertu pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.