Rīgas kamerkoris “Ave Sol” aicina uz 4. maija koncertu

2022. gada 4.maijā plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts “Rītausmas mūzika Latvijai”.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Andris Veismanis, kura vadītais Rīgas kamerkoris “Ave Sol” dziedās senāku un jaunāku komponistu darbus Latvijai, pavasarim, mīlestībai un dzīvībai. Korifeju mūziķu plejādi pārstāvēs Jāzeps Vītols ar stalto “Karaļmeitu”, Jēkabs Graubiņš ar citā realitātē sakņotiem “Gaisa dārziem”, Jānis Zālītis ar impresionisma otas skarto “Birztaliņu” un Pēteris Barisons ar jūsmīgo dzimtenes apdziedājumu “Latvijā”. Dzīvais klasiķis Aldonis Kalniņš dāvās mums savu lirisko apceri “Ziedoņa rīts”, savukārt citu Kalniņu dzimtu pārstāvēs Imants Kalniņš ar ritmiski valdzinošo miniatūru “Zvani”, gavilējošo dziesmu “Pakāpies kalnā” un himnu “Varoni gaidiet” no monumentālās oratorijas “Rīta cēliens”.

Pēteri Plakidi pieminēsim ar dziesmu “Akmeņi Vidzemes jūrmalā”, Mārtiņa Brauna citsaules sveicienu saņemsim ar kvēlo apliecinājumu “Mīla ir kā uguns”, Pēteri Vasku sumināsim ar Andreja Eglīša iedvesmoto kompozīciju “Savā tautā”. Programmā iekļauta arī Jēkaba Jančevska dziesma “Koki” un Ērika Ešenvalda “Rasa”. Savu skatījumu uz leģendāro tautasdziesmu “Pūt, vējiņi” dos Imants Ramiņš un Kārlis Lācis.

Līdz ar kori “Ave Sol” un diriģentiem Andri Veismani un Jurģi Cābuli koncertā piedalīsies izcilu kamermūziķu grupa: pianiste Agnese Egliņa, flautiste Anete Toča, čellists Ēriks Kiršfelds, kontrabasists Jānis Stafeckis un ģitārists Āris Ozols. Koncertu vadīs stāstnieks Orests Silabriedis.

Bezmaksas ielūgumi pieejami no 28. aprīļa plkst. 10.00 “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija “Ave Sol”. To atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.