Rīgas Jauno tehniķu centrā noslēgusies LEGO Robotika

Rīgas Jauno tehniķu centrā noslēgusies LEGO Robotika. Kā ierasts, dalībnieku netrūkst – sacensībām pieteicās 38 dalībnieki no 7 dažādām izglītības iestādēm. Kā parasti, pirmajiem starts tika dots līnijsekotājiem. Atšķirībā no citiem gadiem, šogad līnijsekotāju disciplīnā piedalījās audzēkņi tikai ar EV3 veidotajiem robotiem. Jau ap plkst. 12.00 startiem gatavojās LEGO Sumo roboti. Dalībnieki gan savos pulciņos, gan individuāli bija gatavojušies atbildīgi. Tika ievēroti nolikumā norādītie izmēri un līdzi paņemtie roboti pirms galvenā starta vairs nebija jāpārbūvē. Daži bija tik centīgi, ka pat bija sasnieguši maksimāli noteikto svara limitu 1.000 kg. LEGO Sumo  disciplīna notika vienlaicīgi uz trīs ringiem, lai paspētu novadīt visas paredzētās cīņas. LEGO sumo cīņas notika divās vecuma grupās, jaunākā 7 – 11 gadi un vecākā grupa 12 – 15 gadi.

Paralēli darbojās LATLUG (Latvijas pieaugušo LEGO fanu klubs), LEGO futbols, LEGO radio vadāmās bezceļu mašīnas, LEGO klucīšu darbnīca “Par zaļu pat vēl zaļāks”, kā arī LEGO auto modeļu izstāde.

Par sacensību norisi paldies jāsaka RD Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas Jauno tehniķu centram un Rīgas Interešu izglītības metodiskajam centram.

Lego Sumo vecākā grupa:
1.v Matīss Toms Jurgensons – Teikas vidusskola
2.v Nikita Vladiševs – Transporta un sakaru institūts
3.v Aksels Oleans Ļeonovs – Teikas vidusskola
Lego Sumo jaunākā grupa:
1.v Glebs Ivanovs – AYE Latvia
2.v Rodrigo Rukutis – Rīgas Jauno tehniķu centrs
3.v Teodors Marcenko – AYE Latvia
Lego līnijsekotāja disciplīna:
1.v Denis Dmitrievs – AYE Latvia
2.v Mareks Homčenko – Jūrmalas bērnu un jauniešu centrs
3.v. Valērijs Koroļs – Transporta un sakaru institūts

Uz tikšanos nākamajās sacensībās!

Informāciju sagatavoja: Tehniskās jaunrades metodiskās apvienības metodiķis Edgars Zīverts