Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursa ”Zīds un stikls. Art Deco” rezultāti

Art Deco stils ir izaicinājumu pilns, katrs tajā atrod savu niansi, kuru atspoguļo ģeometriskos rakstos, taisnās, simetriskās līnijās, kas rada kārtības sajūtu, harmoniju, izliektās figūrās, kuras piesaista uzmanību, piepilda telpu ar enerģiju un dzīvīgumu. Tiek izmantoti maigo ziedu, saules staru motīvi, racionalizēti un vienkāršoti spoguļa efekti, kuri izstaro dinamiskumu un greznību. Pielietotās krāsu gammas rada pārsteidzoši vizuālo efektu.

Konkursam iesniegtie 39 darbi no 10 izglītības iestādēm ir saņēmuši vērtēšanas komisijas: keramikas un porcelāna apgleznošanas mākslinieces, pedagoģes un pētnieces Ineses Brants, stikla mākslas speciālistes Daces Molas, grafiķes, mākslas un kultūras pedagoģes Ievas Ritumas novērtējumu. Tika izvērtēti Art Deco stilā konkursam iesniegtie 20 zīda apgleznošanas un 19 stikla mākslas darbi.

Ieguldītā darba rezultāts ir iepriecinošs. Novērtējumu un balvu par paveikto pasniegsim vizuālās mākslas konkursa ”Zīds un stikls. Art Deco” noslēguma pasākumā 30.aprīlī plkst. 16.00, kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē, Ziemeļblāzmas ielā 36.

Paldies ieinteresētajiem, čaklajiem konkursa dalībniekiem, 13 radošajiem, rosinošajiem pedagogiem.

Paldies vērtēšanas komisijai par ieguldījumu konkursam iesniegto darbu izvērtēšanā.

Paldies Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldei par finansiālo atbalstu.

Paldies Ziemeļrīgas kultūras apvienības kultūras pilij “Ziemeļblāzma” par ilggadējo sadarbību un atbalstu pasākuma norisē – īpaši Zanei Auškāpai.

Konkursa rezultāti apskatāmi šeit!

 

Informāciju sagatavoja 

Maira Kalniņa

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” izglītības metodiķe