Rīgas interešu izglītības koru kolektīvi ar dziesmu sveic komponistu Imantu Kalniņu jubilejā

2021. gada 26. maijā nozīmīgu dzīves jubileju svin latviešu komponists Imants Kalniņš. Sveicot komponistu, Rīgas interešu izglītības koru kolektīvu dalībnieki attālinātā mācību procesa ietvaros iedziedājuši īpašu sveicienu – komponista Imanta Kalniņa dziesmu ar Laimas Līvenas vārdiem “Karsta mana jauna dziesma”. Īpaši šim notikumam kora aranžiju veidojis diriģents Andris Gailis.

Imanta Kalniņa dziesmas skolu  koru repertuārā vienmēr ieņēmušas nozīmīgu vietu gan koncertrepertuārā, gan Dziesmu svētku repertuārā. Nav iedomājams bērnu koris, kas nebūtu dziedājis “Jautro danci”, “Zelta sietiņu” vai “Astoņus kustoņus”, vai jauniešu koris, kuru neaizrautu “Dziesma par jautājumu”,  “Kamēr” , “Dziesma, ar ko tu sāksies?” vai Fināla dziesma no kinofilmas “Sprīdītis”, jo šī mūzika ir pārlaicīga, nezaudē savu aktualitāti un vēstījumu, liekot simtiem klausītāju dziedāt līdzi gan ikdienā, gan svētku reizēs. 

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja, virtuālā kora projekta idejas autore, Inga Cimiņa dalās pārdomās par dziesmas izvēli:

Imanta Kalniņa mūzikas īpašais rokraksts – reizē dziļums un niansēts trauslums, daudzu gadu garumā uzrunājis visu paaudžu klausītājus, dziedātājus un mūziķus, arī mani. Sākot strādāt pie projekta, grūtākais bija saprast,  kuru no milzīgā dziesmu klāsta izvēlēties.  Taču šis laiks, kas mums visiem liek daudz ko pārvērtēt, pateica priekšā, ka mēs spējam turpināt, spējam degt par ideju, par kultūru, par tradīciju, par mūsu jauniešiem, ka dziesma vienmēr ir līdzās, tā silda arī sūros laikos, tā dod spēku un aizrautību. Tāpēc  – “Karsta mana jauna dziesma” jaunā kora skanējumā, jo mēs esam “Zeme, kas dzied”!”

Attālinātais mācību process ir ļoti izaicinošs, kora dalībniekam kļūstot par solistu, skaņu un video režisoru. Nozīmīgu lomu spēlē arī palīgi – skolotāji, vecāki, draugi un varbūt pat garāmgājēji. PALDIES drosmīgajiem koru dziedātājiem, kā arī diriģentiem, par iesaisti virtuālā kora projektā.

Atskaņojumā piedalās kopumā 36 dziedātāji no astoņām Rīgas izglītības iestādēm, kopējo skanējumu papildina arī profesionāli mūziķi  – Egija Sproģe (flauta), Elīza Sestule (čells), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (bass) un Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti). Kopskaņu veidoja un  diriģēja Inga Cimiņa, projektu vadīja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste koru mūzikā Ilona Plūme un projektu vadītāja Santa Vancāne.

Dziedātāju balsis digitālajā kopkorī apkopoja skaņu režisors Kārlis Zvejnieks, savukārt video režiju veidojis Jānis Romanovskis.

IMKA, visu Rīgas interešu izglītības koru kolektīvu vārdā sūtām mīļus sveicienus dzimšanas dienā! Lai skan!

Virtuālā kora projektu īsteno Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Projekta īstenošanas laikā ievēroti visi Valstī noteiktie piesardzības pasākumi.