Rīgas interešu izglītības iestādes aicina iepazīt savas apkaimes pasākumu ciklā “Tā daļa manas Rīgas”

Rīgas interešu izglītības centri, sagaidot Latvijas simtgades  kulminācijas mēnesi, aicina visu oktobra mēnesi iepazīt un izzināt savas tuvākās apkaimes. Projekts iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmā.

No 5. līdz 28. oktobrim Rīgas interešu izglītības iestādēs ar daudzpusīgu aktivitāšu programmu norisināsies pasākumu cikls „Tā daļa manas Rīgas”, aicinot iedzīvotājus kopā ar iestāžu skolotājiem, bērniem un jauniešiem iepazīt un no jauna piedzīvot savu pilsētu Rīgu, sagaidot Latvijas simtgadi. Projekta atklāšana notiks tirdzniecības parkā „Alfa” ar foto izstādi, savukārt noslēgumā gaidāms grandiozs lielkoncerts „Tā daļa manis..” VEF Kultūras pilī, kurā piedalīsies arī grupa „Astro`n`out un Latvijas Radio 5 DJ Magnuss Eriņš.

Kopumā pasākumu cikls ietver 14 notikumus interešu izglītības iestādēs 13 dienās. Pasākumos iestādes aicina izzināt: Juglu, Āgenskalnu, Torņakalnu, Imantu, Purvciemu, Pļavniekus u.c. apkaimes. Iesaistot iestāžu audzēkņus un skolotājus, tiek gatavotas īpašas izstādes par personībām, vietām un notikumiem, kas veidojuši Rīgu un Latviju tādu, kāda tā ir šobrīd, sagaidot simtgadi. Gaidāmi arī koncertuzvedumi, radošas aktivitātes, sacensības un citas aktivitātes visai ģimenei. Apmeklējot vairākus notikumus un aizpildot īpašo pasākuma ceļa karti, apmeklētājiem būs iespēja iegūt balvas.

Plašāks pasākuma notikumu norises plāns pieejams www.intereses.lv/tadalarigas un iestāžu mājas lapās.

Projekta atklāšana notiks 5. oktobrī plkst. 17.00 tirdzniecības parkā „ALFA” ar īpašu foto izstādi, kuras tapšanā piedalījās visas interešu izglītības iestādes sadarbībā ar fotogrāfu Jāni Romanovski. „Fotogrāfijās centāmies parādīt, kas mēs, interešu izglītības iestādes, esam un mazu daļu no tā, ko ikdienā darām. Katra iestāde atspoguļota vienā fotogrāfijā savā piemājas vidē. Mēs pārliecinoši ticam, ka Latvija ir, sākās un turpināsies ar mums pašiem, ar mūsu darbiem mājās, skolā, darbā, interešu izglītībā, tāpēc pavisam ikdienišķo ceļu uz mājām, skatu uz Rīgas panorāmu, mežu vai pašu apgleznotajām mājas sienām ietērpām ar interešu izglītības audzēkņu un skolotāju smaidiem un degsmi, lai parādītu, ka te mēs esam – Latvijas simtgadē”, par izstādes ideju stāsta projekta koordinatore, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra pasākumu koordinatore Santa Vancāne. Atklāšanas dienā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs grupas Astro`n`out soliste Māra Upmane-Holšteine, kas pati reiz aktīvi iesaistījusies un līdzdarbojusies interešu izglītības pulciņos Rīgā.

Projekta noslēgumā 28. oktobrī VEF Kultūras pilī notiks lielkoncerts „Tā daļa manis…”, kurā izdzīvosim un piedzīvosim savu daļu Latvijas. Koncertā roku rokā ar interešu izglītības kolektīviem un audzēkņiem piedalīsies arī grupa Astro`n`out un Latvijas Radio 5 DJ Magnuss Eriņš. Biļetes uz lielkoncertu [5-7eur] „Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Projektu organizē Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, 13 interešu izglītības iestādēm un pamatskolu „Rīdze”. Projektu atbalsta Rīgas dome. Informē: portāls inbox.lv, JCDecaux un t/p „Alfa”.