Rīgas Dievnamos notiks sirsnīgi Ziemassvētku koncerti “Mīlestība šovakar tiek ielūgta”

19. decembrī pl. 18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un 23. decembrī pl. 19.00 Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcā kamerkoris „Tonika” un Latvijā labi pazīstami muziķi ieskandinās Svētkus sirsnīgos Ziemassvētku koncertos „Mīlestība šovakar tiek ielūgta”. Skanēs latviešu un pasaules komponistu Ziemassvētku melodijas. Kopā ar kori muzicēs dziedātājs Mārtiņš Ruskis, instrumentālā grupa Māra Vitkus vadībā, Zane Goiževska (balss), Laila Lineja (balss), Annija Dīķe (balss), Elza Bleikša (flauta) un Elīze Šēra (čells).Biļetes uz koncertiem „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. 5 EUR pieaugušiem, 3 EUR skolēniem un pensionāriem, bērniem līdz 7 g.v. ieeja bez maksas.

Aizsākot ceļu uz bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” kamerkora „Tonika” 50 gadu jubileju, koris aicina neaizmirst vērtības, kas cilvēkam ir vissvarīgākās. Koncerta programma „Mīlestība šovakar tiek ielūgta” veidota, iedvesmojoties no vērtībām, kas paustas Pāvila I vēstulē korintiešiem, ko ikdienā mēs pazīstam kā „Tā nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šās trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība”.  Mīlestība, kas atver sirdis došanas priekam un dalīšanās priekam, kas ļauj apstāties un padomāt.

Koncerta programmā skanēs Gunta Cimiņa dziesmu pirmatskaņojumi ar Valdas Moras tekstiem, Andra Gaiļa dziesmu cikls „Trīs atnākšanas dziesmas”, fragmenti no Ērika Ešenvalda „Ziemassvētku kantātes”, populāras pasaules komponistu Ziemassvētku melodijas, kā „Let it snow”, „Jingle Bell Rock”, „It`s the most wonderful time of the year” u.c., un latviešu komponistu, kā R. Kaupera, V. Pūces, G. Cimiņa, J. Lūsēna, melodijas, dāvājot klausītājiem gaismu, prieku, ticību, cerību un mīlestību.

Kamerkoris „Tonika“ Ziemassvētku projektu organizē jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekšējos gados koris muzicējis gan ar dziesminieku Goran Gora, gan talantīgo dziedātāju Daumantu Kalniņu.

Koncertus atbalsta: kafejnīca “Mierā”, “Latvijas Avīze”, “Multikino”, portāls “Muzikaspasaule.lv”, SIA “Advert media”, biedrība “LAIDAVAS”, žurnāls “IR”, Rīgas Centrāltirgus

Tonika Ziemassvetki 2015