Rīgas atklātās sacensības RIPO AUTO 2015

 

19.05.2015. kā paredzēts notika 1.Rīgas atklātās inerces koka automodeļu ātrumsacīkstes un auto modeļu dizaina konkurss „Ripo auto 2015’”
Jaunrades skola sadarbībā ar Rīgas 28.vidusskolu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansējumu un vairāku sadarbības partneru dažādu atbalstu 19.05.2015 rīkoja 1.Rīgas atklātās koka inerces automodeļu ātrumsacensības un dizaina konkursu.

Pasākumā bija dalībnieki no 12 dažādām skolām – 4 interešu izglītības iestādēm/centriem. Rīgas pilsētas sacensību vietā sanāca Rīgas un Kurzemes/Zemgales sacensības (nu gandrīz Latvijas čempionāts). Viskuplāk pārstāvēti bija mājinieki – Rīgas 28.vidusskola, kur ar koka automodeļu gatavošanu nodarbojas tikai dažas mēnešus.

Rezultāti:.
Dizainā 1.vietu, jeb GRAND PRIX saņēma zaļā formula (bildē var redzēt Tālim Muzikantam rokā) – Ņikita Kuzmins no Kalnciema pagasta vidusskolas 8.klases (skolotājs Jānis Stankevičs),

Īpaša vieta par izdomu (auto ar gaismiņām, nominācijā Konceptauto) Ričardam Gindram no Rīgas 28.vidusskolas 7.klases (skolotājs – Arnolds Ziemelis),

Nominācija “Romantiskākais sporta auto” diploms Kevinam Kokam no Baldones pulciņa RIPO AUTO Baldonē(skolotājs Arnolds Ziemelis),

nominācija “Labākais retro auto” balva Ruslanam Selickim no Liepājas BJC “Laumiņa”, Liepājas 5.vidusskolas 3.klase (skolotājs Guntars Graudiņš)

… un vēl citi… – kopumā labākie novērtētie auto dažādās nominācijās ir 20 no kopumā 86 auto, kuri bija izlikti apskatei.
Ātrākais auto 1.vieta – Jānim Jurēvičam no Lažas speciālās internātpamatskolas 8.klases (skolotājs Ģirts Brumsons)
2.vieta – Vilim Dvīnim no Liepājas BJC “Laumiņa” – Liepājas 5.vidusskolas 6.klase (skolotājs Guntars Graudiņš)
3. vieta – Artūram Okuņevam no Kalnciema pagasta vidusskolas 7.klases (skolotājs Jānis Stankevičs)
4.vieta – Maksimam Prokofjevam no Kalnciema pagasta vidusskolas 7.klases (skolotājs Jānis Stankevičs).
Abu augstāko vietu ieguvēji saņēma īpašas balvas – ielūgumus piedalīties mototrasē Pīlādzis jau jūnija sākumā notiekošajā motosporta pasākumā – Pasaules čempionātā blakusvāģiem un Eiropas čempionātā kvadriem (Paldies mototrasei Pīlādzis, kas atrodas Vecumnieku novadā). Balvas tika visiem dalībniekiem un vēl katrs saņēma atbalstītāju „Smiltenes piena kombināta” Piena spēku.

RIPO AUTO 2015 norisē piedalījās jaunieši un pedagogi no 12 skolām, bet pie rezultātu apkopošanas un sacensību tiesāšanas darbojās jauniete no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas.

Viskuplāk pārstāvētas bija Rīgas 28.vidusskola un Kalnciema pagasta vidusskola, citas dalībskolas:

Aizputes vidusskola

Aizputes pagasta pamatskola

Brocēnu vidusskola

Remtes pamatskola

Baldones vidusskola

Liepājas 5.vidusskola

Liepājas 12.vidusskola

Liepājas Katoļu pamatskola

Liepājas Centra sākumskola

Lažas speciālā internātpamatskola.

Sacensības bija interesantas. Visi bija apmierināti ar to organizāciju un viesmīlīgo uzņemšanu. Vēl vakarā organizatori saņēma labus vārdus kā „Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu un jaukajām sacensībām”, gan telefoniski, gan e-pastā. Bija prieks par piepildīto dienu un gandarījums par dalībnieku interesi. Pēc šīm sacensībām RIPO AUTO kustībai noteikti pievienosies vēl jauni dalībnieki.

Informāciju sagatavoja

Jaunrades skolas

metodiķe Dzintra Ziemele