Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas sadarbība turpinās MINOX 2016

Sesto reizi Latvijā 7. un 8.oktobrī Latvijas izgudrotāju dienas ietvaros notiek Izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX 2016, kurā iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem dažādās jomās. Te var klātienē tikties autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Izstāde notiek Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā. Šodien un rīt ir iespēja apmeklēt izstādi bezmaksas.

Savus inovatīvos projektus izstādē demonstrē ap 80 dalībnieki – individuālie izgudrotāji, vadošie pētniecības institūti un augstskolas, inovatīvie uzņēmumi un arī jaunieši un skolēni. Savus dizaina konceptus un paraugus te izstāda Jaunrades skola RIPO AUTO jomā, parādot dizaina iespējas un risinājumus. Ir apbrīnojama izdoma, radošums un krāsu, formu un tēmu dažādība, kas sākas visiem vienādi – noteikta izmēra koka klucītis un 4 ripiņas riteņiem. Izstādē kā dizaina paraugs izvietota Rīgas 28.vidusskolas (skolas direktors Guntars Jirgensons) skolēnu izgatavotā treniņu trase, kuru rūpīgi un ar izdomu jau iepriekšējā mācību gadā noformēja 5. (tagad 6.) klases meitenes.

Savu izdomāto un izgatavoto “Spīdošo ideju” rāda Rīgas 28.vidusskolas 9.klases audzēknis Ričards Gindra. Tas ir koka auto modelis ar ierīkotu apakšējo apgaismojumu. Turpat blakus atrodas arī viņa rasētais un konstruētais auto dizaina paraugs, kas guva atzinību starptautiskā izstādē BT 1 Nature Expo 2016 pavasarī.

Trešais eksponāts ir iepriekšējo darbu vadītāja, skolotāja Arnolda Ziemeļa redzējums uz parastām lietām, tās parādot svādākā rakursā skolotā komplektā. Koncepts “Parastas lietas no neierasta skatu punkta” skatītāju atzinību guva Metāla svētkos Jelgavā un arī MINOX 2016 apmeklētāji par to interesējas. Risinājums ir atraktīvs un vienlaikus funkcionāls.

Jaunieši kopā ar skolotāju izstādē gūst arī prasmi gan iekārtot ekspozīciju, gan prezentēt darbus un par tiem stāstīt. Jauniešiem ir interesanti redzēt citus izgudrojumus un iepazīties ar to autoriem. Aktīvi izstādes darbā iesaistās 9.klases skolēni Eduards Laiviņš un Ričards Gindra kopīgi ar Jaunrades skolas direktoru, skolotāju Arnoldu Ziemeli demonstrējot RIPO AUTO pulciņā padarīto un tuvinot MINOX 2016 nosprausto mērķi popularizēt izgudrotājdarbību Latvijas sabiedrībā. Arī stāsts par daudziem nezināmo faktu, ka Porche dizana studijas vadītājs vairāk kā 20 gadus bija Rīgā dzimušais latvietis Anatols Lapiņš iedvesmo un parāda autobūves iespējas. Varbūt šodienas koka modeļu gatavotāji nākotnē uz sevi varēs attiecināt Porche vadības teikto «… Kā dizainers viņš nesekoja modei, viņš nepārtraukti ar saviem konceptiem veidoja jaunas tendences.» un šo jauniešu turpmākie izgudrojumi un dizains, iespējams, kļūs par stila ikonām nākošām paaudzēm.

 

Informāciju sagatavoja:

Dzintra Ziemele,

Jaunrades skola.