Rīgas 28.vidusskolas un Jaunrades skolas RIPO AUTO Ziemassvētku kausā Kalnciemā

Jau tradicionāli sadarbojas Rīgas 28.vidusskolas pulciņš RIPO AUTO un Jaunrades skola. Šoreiz sadarbības atbalstam pievienojās arī Laimīte, nodrošinot autobusu, lai Rīgas 28.vidusskolas pulciņa RIPO AUTO un Jaunrades skolas audzēkņi nokļūtu Kalnciema pagasta vidusskolā. Tur jau otro gadu notiek skolotā Jāņa Stankeviča kopā ar skolu organizēta Ziemassvētku kausa izcīņa RIPO AUTO koka auto ātrumsacensībās un auto modeļu dizaina konkurss.

Uz kausa izcīņu šoreiz devās jaunākie RIPO AUTO entuziasti – sākumskolas un 5.klašu skolēni. Vispirms iepazināmies ar Kalnciema pagasta vidusskolu (Izrādās pāri Lielupei ir arī otra – Kalnciema vidusskola).  Skola ir neliela – mācās 164 skolēni, strādā 26 skolotāji. Skolas telpas līdzīgi kā arī 28.vidusskolai ir skaisti izremontētas un siltas. Interesantākais bija kokapstrādes darbnīcas apskate un īpaši pašu kalnciemiešu gatavotie auto modeļi, kuri bija gan ātri, gan dizainiski labi un dažādi noformēti. Vietējā kolekcija ir plaša un izvietota pārredzamos skapjos.

Sacensībās piedalījās 9 izglītības iestāžu pārstāvji. Kopā sacentās 56 koka auto modeļi. Ziemassvētku kauss pelnīti palika kalnciemiešiem par skolēnu un skolotāja ieguldīto darbu un cīņas sparu, īpaši strādājot pie auto ātruma. Mūsu komanda – pulciņš RIPO AUTO šoreiz bijām gados un prasmēs jaunākie sacensību dalībnieki un sapratām, ka pie ātruma sasniegumiem vēl jāpiestrādā. Mūsu komandas dalībnieki saņēma glītus diplomus un nenovērtējamu pieredzi.

Bija iespēja apskatīt Ziemassvētku kauju vietas – Ložmetējkalnu un uzzināt par kauju vēsturi. Esot kauju vietā vēsture jauniešiem izklausījās interesantāka kā ikdienā skolas solā.

Paldies Kalnciema pagasta vidusskolai (Direktore Anita Klupša, skolotājs Jānis Stankevičs) un Bērnu un jauniešu centram “Laimīte” (direktore Aiva Sarma) par iespēju un atbalstu. Tā bija aizpildīta un interesanta diena, mums šo gadu noslēdzošās sacensības. Pēc Jaunā gada paredzams blīvs RIPO AUTO sacensību grafiks ar noslēgumu 2017.gada maija otrā pusē jau tradicionālajās Rīgas 3.Atklātajās koka auto modeļu sacensībās un dizaina konkursā RIPO AUTO – 2017.

Vēlam visiem rīdziniekiem un īpaši RIPO AUTO entuziastiem no visas Latvijas skaistu, priecīgu un interesantu Ziemassvētku laiku un Jaunā gada sagaidīšanu!

Arnolds Ziemelis,

Rīgas 28.vidusskolas RIPO AUTO pulciņa vadītājs un

Jaunrades skolas direktors.