Rīgas 28.vidusskola sadarbībā ar Jaunrades skolu izstādē Siguldas tornī

Līdz 28.oktobrim Siguldas tornī izvietota izstāde, kurā interesanti būs gan lieliem, gan citiem. Metāla spēks un kokles aicinājums, RIPO AUTO un Baldones trulītis – tas viss Mākslas telpā Siguldas tornis, pilsētas centrā.

Izstādes ekspozīcija ir bagātīga un dažāda kā mūsu katra bērnības laiks. Jaunrades skola sadarbībā ar Rīgas 28.vidusskolu un Baldones novada cilvēkiem izveidojusi trīsdaļīgu ekspozīciju –

  • etnogrāfiskās kokles, kas gatavotas kopīgi dažādu tautību un atšķirīgu vecumu cilvēkiem praktiski darbojoties.
  • RIPO AUTO inerces koka auto modeļu paraugi gatavoti arī Rīgas 28.vidusskolas pulciņa RIPO AUTO laikā.
  • Baldones trulītis. Tas bija kā pēdējais darbojošais zirgu tramvajs Eiropā. Vēsture, attēli un aicinājums apskatīt izgatavoto prototipu Baldonē jau pavasarī.

Kopīgi ar sadarbības partneriem – Ziemeļu ģimene, Jaunrades skola un Rīgas 28.vidusskola (direktors Guntars Jirgensons), citi interesenti pēc ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansējumu Rīgas 28.vidusskolas īstenotā projekta turpinām  kopīgu kokļu izpēti un gatavošanu. Projekta vadītāji – Arnolds Ziemelis un Dzintra Ziemele, eksperts – Rihards Valters un SIA „AISMA” no Druvienas.

RIPO AUTO Latvijā izplatījās pēc projekta programmā „Jaunatne darbībā” (vadītājs Arnolds Ziemelis, atbalsta persona un drošības speciālists – Dzintra Ziemele) un tagad jau ir izplatīta, ar savu sacensību un dizaina konkursu pieeju. 2018.gada maijā pie Rīgas 28.vidusskolas notiks jau 4.atklātās ātrumsacensības un dizaina konkurss RIPO AUTO 2018, kas ir kā Latvijas čempionāts šai jomā.

Trešā sadaļa, kas sasaucas ar abām iepriekšējām un ir pārstāvēta ar stāstu un attēliem ir „Baldones trulītis”, kurš veda kūrortniekus no Ikšķiles stacijas uz Baldoni (senāko kūrortu Baltijā – šogad 220.gadadiena). Turpmāk vagoniņu un tam pieguļošo pagalmu plānots izmantot arī kā nometņu vietu un  radošo darbnīcu gan kokļu izgatavošanai, gan RIPO AUTO modelīšu izstrādei un dizainēšanai. Par trulīti un atšķirību starp inerci RIPO AUTO trasē un sliežu ceļos skolotājs stāsta arī pulciņu nodarbībās, tā radot interesi par fiziku – inerci un pretestību, aprēķiniem.

Esam pateicīgi Siguldas novada domei par iespēju parādīt gan savus, gan skolēnu darbus. Īpaši mīļš paldies Līgai Ādamsonei ar ģimeni par labo uzņemšanu, profesionālismu izstādes iekārtošanā un lielo darbu Siguldas torņa telpu izveidē un uzturēšanā.

Aicinām ikvienu apskatīt visu ekspozīciju, kas ir vēl plašāka ar interesantām dizaina lellēm un miniatūrām pasaules zīmolu somiņām un apaviem, ko gatavojuši citi. Lūdzam arī izteikt savu viedokli ar ierakstiem atsauksmju grāmatā.

Sagatavoja – Dzintra Ziemele

Foto no personīgā arhīva.