Rīgas 276 izglītības iestādes sākušas jauno mācību gadu

Šodien, 1. septembrī, jauno mācību gadu sākušas Rīgas 276 izglītības iestādes un vairāk nekā 10 tūkstošu pedagogu. Sveicam kolēģus – pedagogus, vecākus un studējošos – Zinību dienā un novēlam radošu, sekmīgu un veiksmīgu gadu!

 Rīgas pašvaldības izglītības iestādes ir gatavas jauniem izaicinājumiem, pielāgojot resursus un vidi kvalitatīva un droša mācību procesa organizēšanai, paredzot mācības klātienē, kā arī piedāvājot iespēju bērniem un jauniešiem iesaistīties vairāk nekā 500 interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmās.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis šajā dienā apmeklēja Rīgas Juglas vidusskolu un sveica visus pašvaldības pedagogus un darbiniekus, bet Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka apmeklēja Rīgas Arkādijas vidusskolu, Rīgas Lietuviešu vidusskolu un Āgenskalna Valsts ģimnāziju.

Visi laipni aicināti šodien apmeklēt pašvaldības sarūpētos bezmaksas pasākumus Rīgas centrā un apkaimēs, kā arī piedalīties interešu izglītībai veltītās Atvērto durvju dienās, kas notiks septembra garumā.

Lai mudinātu Rīgas ģimenes un pedagogus svētkos izmantot sabiedrisko transportu un mazinātu sastrēgumus, pašvaldībā pieņemts lēmums par bezmaksas sabiedrisko transportu 1. septembrī.

Zinību dienā – “Citi zēni”, “Pirmais kurss” un cirka meistarklases

Šodien atjaunotajā Esplanādes parkā no plkst. 17.00 par svētku sajūtu gadās poprepa grupa “Citi zēni” un DJ Kārlis Ķilkuts.

Tikmēr kultūrtelpā “Strops” Ziepniekkalnā (Ēbelmuižas parkā) no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00 notiks cirka meistarklases un priekšnesumi, kuros varēs apgūt  ķīniešu šķīvīšu  “poi” žonglēšanas prasmes, burbuļu pūšanas  meistarklases, trenēt līdzsvaru akrobātikas vingrinājumos, kā arī vērot profesionālu cirka aktieru paraugdemonstrējumus – gumijcilvēkus, garo kāju staigātājus, akrobātikas un profesionālus žonglētāju priekšnesumus, tostarp Sīra rata akrobātus. Pasākumu vadīs un par svētku sajūtu rūpēsies dramaturgs un režisors Kārlis Anitens.

Savukārt kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku bērzu birzī (Saharova ielā 30) jau no plkst. 19.00 ir gaidāms Zinību dienas koncerts ar latviešu humorgrupu “Pirmais kurss”.

Sākas Atvērto durvju dienas interešu izglītības centros

 Šodien durvis ver Rīgas pašvaldības interešu izglītības centri, aicinot uz Atvērto durvju dienu pasākumiem “Nāc un piedalies!”. Līdz plkst. 15.00 bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24 un Baltāsbaznīcas ielā 14) un no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.30 Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas interešu izglītības centrā (Miglas ielā 9) būs iespēja uzzināt un pieteikties aktuālajam ārpusstundu nodarbību piedāvājumam. Kopumā septembrī gaidāmi 15 pasākumi interešu izglītības centros visā Rīgas teritorijā.
Pasākuma “Nāc un piedalies” kalendārs pieejams tīmekļvietnē www.intereses.lv un Rīgas pašvaldības Facebook kontā “Rīgā mācās”. Tāpat ar plašo interešu izglītības iestāžu piedāvāto programmu klāstu var iepazīties arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļvietnes www.iksd.riga.lv katalogā.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Komunikācijas pārvalde