Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības centrs 29.februārī aicina ieskandināt pavasari

Sestdien, 29.februārī, plkst. 12.00 Rīgas 19. vidusskola aicina piedalīties pasākumā “Saules svētki”, kafejnīcas “Paradīze” pagalmā, Flotes ielā 8, Rīgā.

Meteņi un Masļeņica ir gadskārtu svētki, kas raksturīgas latviešu un slāvu tautām un  simbolizē ziemas pavadīšanu un pavasara sagaidīšanu. Masļeņica jeb “Saules svētki”, kas tiek saukti arī par “Pankūku svētkiem” ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā simboliski notiek līksma un jautra atvadīšanās no garās un aukstās ziemas un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tradicionāli svētki tiek svinēti 7 dienas nedēļas garumā, un katrai dienai ir savi rituāli un ticējumi, un šajā gadā Masļenica tiek svinēta 24.februāra līdz 1.martam.

Svētkus ieskandinās Balss attīstības studijas “Kantilēna” un Modernās horeogrāfijas “Terra” audzēkņi, bet svētku turpinājumā ar tradicionālām Masļeņicas spēlēm, rotaļām, dziesmām un dejām iepazīstinās ģimenes folkloras kopa “Berendejka”. Svētku ietvaros notiks dažādas aktivitātes bērniem, būs tradicionālās pankūkas un tēja.

Atnāc, paņem līdzi pašu ceptas pankūkas un cienā draugus!

“Saules svētkus” rīko Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības centrs ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Dace Timule, Rīgas 19.vidusskolas izglītības metodiķe