Rīgā tiks atklāta starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Ceļam gars!”

Piektdien, 2021. gada 3.septembrī, Viskaļu ielā 36A notiks starptautiskas laikmetīgās mākslas izstādes “Ceļam gars!” atklāšanas pasākums, pēc kura apmeklētājiem kļūs skatāma vēl nebijusi multimediālās un vizuālās mākslas ekspozīcija, apvienojot kā latviešu, tā arī ārzemju jauno mākslinieku sniegumus.

“Ceļam gars!” ir pirmatnīga ekspozīcija, kas tapusi, pateicoties jauno mākslinieku platformai “De.ģenerācija”, organizācijai “Free Riga”, kā arī valsts atbalstam. Līdzīgi kā citi “De.ģenerācijas” īstenotie projekti, arī izstāde “Ceļam gars!” ir radīta, lai dotu impulsu kvalitatīvai jaunrades attīstībai, vienlaikus veicinot atvērtu un ilgtspējīgu komunikāciju starp internacionālām mākslas dimensijām.

Izstādes ietvaros būs skatāmi gan latviešu, gan arī ārzemju mākslinieku darbi, katram no tiem atsedzot savu šķautni ceļa motīva interpretāciju kompozīcijā. Savus artistiskos nospiedumus Viskaļu ielas 36A sienās atstās jaunie talanti no tādām valstīm kā Dienvidāfrika, Japāna, Polija, Ukraina, Šveice, Igaunija, Lietuva un Latvija.

Telpas filozofiskais izkārtojums balstīts ap hronometriski progresīvu konceptu – pagātne, tagadne, nākotne. Audiencei būs iespēja izdzīvot trīsdaļīgu ritmu, kas vijas ap katra cilvēka maņu. Koncepts darīs sevi zināmu ar rūpīgi kuratētu mākslas darbu izvietojumu uzburtu atmosfēru, apvienojot daudzveidīgas estētiskās formas un interpretāciju saspēles, kā arī ievadot apmeklētājus īpašā mākslas darbu un fiziskās telpas mijiedarbes zonā.

Atdzīvinot izstādes motīvu, “Ceļam gars!” veidotāji piedāvā idejas klātesamību pieredzēt arī ārpus četrām sienām. Īsi pirms izstādes sākuma “Ceļam gars!” sociālo tīklu profilos tiks izziņots īpaši sagatavots maršruts, kuram sekojot, apmeklētāji tiks aizvesti no drudžainā pilsētvides ritma līdz pat “Ceļam gars!” kodolam, kuras meditatīvajā aurā vienīgā eksistējošā laiktelpa būs tā, ko radījuši mākslinieki.

Apmeklētājiem izstāde būs skatāma no 4. septembra, tomēr jāņem vērā, ka tās norises laikā izstāžu zāle tiks atvērta tikai pievakarē, no 19.00 līdz 23.00, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu digitāli iesniegto darbu aplūkošanu.

Ieeja izstādē par ziedojumiem. Apmeklējot izstādi, nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs testa rezultāts, tomēr cilvēki telpās var atrasties tikai ar sejas maskām un ievērojot 2m distanci citam no cita.

Plašākai informācijai par “Ceļam gars!” norisi sekojiet sociālo tīklu profilos:

Instagram – @celamgars

Facebook – Ceļam gars