Rīgā sāks darboties mobilas kultūrtelpas “Stropi”

Sestdien, 20. maijā, Rīgā atklās līdz šim pilsētā nebijušas mobilas kultūrtelpas “Stropi”, kuros, līdzīgi kā bišu stropā dabā, tiks savākta, apkopota un būs apskatāma informācija par kādu no pilsētas apkaimēm vēstures griežos. Līdztekus tai “Stropa” apmeklētāji vasaras garumā varēs baudīt daudzveidīgu pasākumu programmu, tajā skaitā kultūrizglītojošus pasākumus, dzejas lasījumus, koncertus, performances, bērnu sarīkojumus, tikšanos ar māksliniekiem, sporta aktivitātes un dažādas citas norises.

“Radošie stropi – vieta, kur pilsētas iedzīvotāji satiekas un radoši realizējas kultūrā, mākslā un sportā. Tā ir vieta, kur radīta iespēja kultūrai iziet ārpus pilsētas centra robežām, kur tiek veicināta jauniešu un ģimeņu līdzdalība kultūras norisēs, sekmēta paaudžu dialoga veidošana, kā arī vieta, kur kopīgi gatavoties Latvijas valsts simtgadei, veidot lokālpatriotismu, jo, runājot simboliski, strops reizē ir arī neliela šūna, caur kuru būs iespēja ieskatīties  vēsturē, izzināt un izprast apkaimes senās dienas”, tā šo kultūrtelpas koncepciju raksturo idejas autors un īstenotājs, SIA “Baltijas izklaides aģentūras” vadītājs Andris Jēkabsons.

20. maijā darboties sāks divi radošie “Stropi”, kas iedzīvotājiem būs pieejami visu vasaru līdz pat 9. septembrim. Plkst. 11.00 tiks atklāta kultūrtelpa “Mans Ķengarags”, kas atradīsies Ķengaraga promenādē, Mazjumpravas muižas teritorijā, savukārt otru – “Mans Mežaparks” atklās plkst. 15.00. Atklāšanas dienā iedzīvotāji varēs apskatīt objektos iekārtotās izstādes, kā arī uzzināt par sezonas laikā gaidāmajiem pasākumiem ceremonijorķestra “Miers un Bērziņš” muzikālā pavadījumā, kā arī cienāties ar tēju un medus kūku.

Sezonas laikā kultūrtelpās “Stropi” kopumā notiks vairāk nekā 70 kultūras, mākslas, izklaides, aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumi. Iedzīvotāji varēs apmeklēt gan koncertus un dzejas lasījumus, gan diskusijas ar sabiedrībā pazīstamiem dažādu nozaru speciālistiem. Varēs piedalīties mākslinieku plenēros, iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, kas būs adresēti bērniem, kā arī līdzdarboties citās radošajās un sporta aktivitātēs.

“Radošās kultūrtelpas ir viens no Latvijas  valsts simtgades projektiem, kas iekļauts galvaspilsētas programmā. Projektu esam iecerējuši sākt ar divu “Stropu” izvietošanu apkaimēs, kurās nav savu kultūras centru, lai ikviens varētu līdzdarboties kultūras procesos un būtu iespēja apkaimju iedzīvotājiem iepazīt citam citu un Rīgas apkaimes, jo kultūrtelpu ekspozīcijas vasaras gaitā tiks mainīta vietām. Šis ir projekts, kas ļaus apzināties savas dzīvesvietas vēsturi, mūsdienas un nākotni”, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Par aktualitātēm un pasākumiem mobilajās kultūrtelpās „Stropi” visas vasaras garumā, sākot no 20. maija, varēs uzzināt tīmekļa vietnēs www.riga.lv sadaļā „Latvijai 100”, www.kultura.riga.lv sadaļā „Aktuāli”, kā arī sociālā tīkla facebook.com/kulturtelpasstropi  kontā.

Kultūrtelpas “Stropi” projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA “Rīgas meži”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija. Aktivitāšu programmu “Stropu” darbības laikā organizē biedrība “I Did It”, sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, kā arī SIA “Baltijas izklaides aģentūra”.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838; mob. 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv.