Rīgā pasniegs Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”

Pirmdien, 3. aprīlī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē (Kronvalda bulvāris 2) pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”. Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Balvas pasniegs Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Nominācijā „Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” šogad balvu saņems Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Draudzība” mākslinieciskā vadītāja Irisa Blumate par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tekstilmākslas un tautas lietišķās mākslas popularizēšanā un kultūras mantojuma saglabāšanā.

Balvu nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” saņems Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” direktore Agrita Tipāne par iniciatīvu un nozīmīgu ieguldījumu muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” digitālās ekspozīcijas izveidē un Rīgas jūgendstila kultūras mantojuma popularizēšanā starptautiskā apritē.

“Balto zvirbuli” nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” piešķirs Rīgas Centrālās bibliotēkas Komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītājai Inetai Kaļķei par profesionālu darbu Rīgas Centrālās bibliotēkas krājuma uzskaites kvalitātes nodrošināšanā un atspoguļojumu elektroniskajā katalogā.

Savukārt nominācijā „Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balvas saņems trīs kultūras darbinieki. Ar “Baltā zvirbuļa” iegūšanu tiks sveikts Latvijas Universitātes Studentu teātra mākslinieciskais vadītājs Visvaldis Klintsons par ilglaicīgu un radošu darbu režijā, V. Šekspīra “Antigone” iestudējumu, atzīmējot teātra 70 gadu radošā darba jubileju. Šajā nominācijā balvu saņems Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” mākslinieciskā vadītāja Aija Krūmiņa par spilgtu un pārliecinošu Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” izstādes “Latvietes pūrs” īstenošanu, atzīmējot studijas 50 gadu radošā darba jubileju. Par veiksmīgu izglītojošā koncertuzveduma “Karodziņu nesti, zobentiņu celti” īstenošanu Latvijas skolu jauniešiem un tradicionālās kultūras mantojuma popularizēšanu balva tiks piešķirta arī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” vadītājam Edgaram Zilbertam.

“Baltais zvirbulis” allaž tiek pasniegts par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu. Nominācijā „Sadarbības projekts” balvu iegūs biedrība “KIM?” par kim? Laikmetīgās mākslas centra izstāžu telpu izveidi 2016. gadā, būtisku ieguldījumu Skanstes apkaimes veidošanā un Latvijas laikmetīgās mākslas atpazīstamības veicināšanā. Šajā kategorijā ar balvas iegūšanu sveiks SIA “BC manufaktūra” par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu Rīgas pilsētvidē – Kalnciema kvartālā. “Balto zvirbuli” šajā nominācijā pasniegs arī Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Vecpilsētas teātra mākslinieciskajai vadītājai un Rīgas amatierteātru koordinatorei Edītei Neimanei par nozīmīgu ieguldījumu Starptautiskā amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2016” veidošanā un kultūras starptautiskās aprites veicināšanā.

Balvu „Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz jau no 2004. gada.  Līdz 2017. gadam balvu “Baltais zvirbulis” ir saņēmuši 184 ar kultūras jomu saistīti cilvēki.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838.