Rīgā norisināsies konference “Skola. Skolotājs. Skolēns. Vēsturiskā pieredze mūsdienu pedagoģiskajā procesā”

Otrdien, 22. novembrī, Bērnu un jauniešu centrā “Rīgas Skolēnu pils” un tiešsaistē notiks zinātniski praktiskā konference “Skola. Skolotājs. Skolēns. Vēsturiskā pieredze mūsdienu pedagoģiskajā procesā”.

Klātienē konferencē aicināti piedalīties Rīgas skolu muzeju pedagogi, izglītības iestāžu vadītāji un konferences viesi. Citi interesenti var pieteikties un piedalīties konferencē tiešsaistes formātā. Lai to izdarītu, līdz 16. novembrim ir jāaizpilda pieteikuma forma.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies Rīgas Skolu muzeja speciālisti, skolu pedagogi un augstskolu mācībspēki. Tās ietvaros tiks pievērsta uzmanība vairākām nozīmīgām vēstures un mūsdienu aktuālām problēmām, apspriežot tādas tēmas kā:

  • 20. gadsimta skolēnu apģērbs un disciplīna kā politiskās varas un mainīgās sabiedrības spogulis mūsdienu vērtējumā;
  • Skolotāja tēls un dzīves darbība: pieredze, atziņas, pedagoģiskais mantojums;
  • Mācību priekšmetu audzinošie aspekti;
  • Dažādu tautību un reliģisko piederību skolas Rīgā: darbības vēsture un tās mūsdienu vērtējums;
  • Skolu muzeju darbības aspekti pagātnē un mūsdienās.

Pasākuma laikā tiks atklāta arī Rīgas Skolu muzeja izstāde “Skola. Apģērbs. Laikmets.”, reprezentējot skolas apģērba (formas) mainību 20. gadsimtā. Daļa izstādes būs veltīta skolotāju vizuālajam tēlam un ģērbšanās paradumiem galvenokārt 20. gadsimta otrajā pusē.

Ar konferences norises plānu interesenti var iepazīties tīmekļvietnē www.izglitiba.riga.lv un ŠEIT. Organizatori nodrošinās konferences vērošanu Rīgas Skolu muzeja sociālo tīklu kanālos – Facebook lapā un YouTube kontā.

Zinātniski praktisko konferenci “Skola. Skolotājs. Skolēns. Vēsturiskā pieredze mūsdienu pedagoģiskajā procesā” organizē Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Rīgas skolu muzejs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.


Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, tālrunis: 22336833, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.