Rīgas bērnu un jauniešu centri aicina doties piedzīvojumā projektā “RĪGA- Eiropas krustcelēs”

Apceļot Eiropu četrās nedēļās? Nogaršot nacionālos ēdienus, izdejot dejas, izdziedāt dziesmas un pat pagatavot katrai valstij raksturojošu suvenīru ar paša rokām? Vai tas maz ir iespējams? JĀ, Rīgas bērnu un jauniešu centri pierādīs, ka ir iespējams apceļojot visu Eiropu četrās nedēļās! Četras sestdienas no 4. līdz 25. oktobrim bērni, jaunieši, (vec) vecāki, radi, draugi un kaimiņi ir aicināti pievienoties Rīga- Eiropas kultūras galvaspilsēta CEĻA KARTES galamērķos- 14 bērnu un jauniešu centros, kas aizvedīs interesentus nebijušos piedzīvojumos pa Eiropu, iepazīstot daudzpusīgo Eiropas tautu kultūras.

4. oktobrī Tevi ciemos aicina BJC „Zolitūde”, kur varēsi izbaudīt Francijas šarmu- būs skatāma izstāde, varēsi atrast sev iecienītāko nodarbi četrās radošajās darbnīcās, kā arī būs iespēja vērot filmas par Francijas dabu un pilsētām, tāpat pie sevis aicina arī BJC „Daugmale”, kas apmeklētājiem ļaus apceļot Lietuvu un Poliju. Apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties radošajās darbnīcās, darinot Polijas un Lietuvas nacionālos ornamentus, izdejot deju soļus un izdziedot nacionālās dziesmas. „Rīgas Dabaszinību skola” aicina malkot tēju angļu mierā, par ceļojuma galamērķi izvēloties Lielbritāniju. Pārdaugavas „zaļajā oāzē” būs iespēja iepazīties ar dažādām Apvienotās Karalistes tradīcijām, aktīvi piedaloties dažādās radošajās darbnīcās visas dienas garumā. BJC „Bolderāja” pārtaps par teiksmainu, brīnumiem un burvestībām bagātu vietu, kur varēsim sajusties kā zaļajā Smaragda salā  – Īrijā. Būs iespēja sastapt dažādas neparasta būtnes, doties dārgumu medībās, piedalīties radošajās aktivitātēs un 7kopā ar  īru deju studiju „Ceili Rue” iemācīties kādu jaunu deju soli.

11. oktobrī ceļojums turpināsies Rīgas Jauno tehniķu centrā, kas interesentus aizvedīs uz sesto mazāko valsti pasaulē un vienīgo lielhercogisti pasaulē- Luksemburgu. Apmeklētājiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, kur katrs varēs atrast sev piemērotu nodarbi, kā arī plkst. 14.00 aktu zālē notiks tematiskais koncerts. BJC „Kurzeme” piedāvās Flamenko deju un ģitārspēles koncertu, spāņu tērpu skati, dalību Spāņu tautas deju un kulinārijas meistarklasēs, bērnu rotaļās. Radošajās darbnīcās būs iespēja veidot spāņu tautas tērpu aksesuārus – vēdekļus, matu rotas, auskarus. Savukārt, ja vēlēsies iepazīt Bulgārijas un Ungārijas zemes, dodies uz BJC „Altona”, kur tevi sagaidīs izstāde, radošās darbnīcas, ar iespēju izgatavot suvenīru, kurš simbolizē šo zemju tautu daiļrades tradīcijas, kā arī īpašu odziņu pasākuma norisē piešķirs iespēja apgūt ungāru un bulgāru tautu deju soļus.

18.oktobrī ceļojuma trešo nedēļu piepildīs MJC „Praktiskās estētikas skolas” aktivitātes, dzīvojot Beļģijas un Slovākijas sajūtās. Pasākuma laikā būs iespēja uzzīmēt pašam savu EIRO monētu, piedalīties Smurfu radošajās darbnīcās, pētīt un veidot karaliskos kroņus, kopā tiks veidoti arī komiksu stāsti. Pamatskolā „Rīdze”, kas svinēs svētkus Portugāles un Rumānijas noskaņās varēsi piedalīties pavisam nebijušā futbola turnīrā- „Ronaldu kausa izcīņa”, tāpat varēsi izveidot Portugāles simbolu gaili un noskatīties uzvedumu ar dažādu nozaru pārstāvjiem „Rīdzes” lielajā zālē. BJC „Mīlgrāvis” aicinās apceļot Čehiju un Grieķiju- tik silti oktobra vidū vēl nekad nebūs bijis! Pasākuma atklāšanā varēsi apmeklēt koncertu „Zelta ceļojums no Zelta Prāgas līdz Olimpa kalnam Grieķijā”, tāpat varēsi nofotografēties īpašajos ceļojuma foto stendos, piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī vērot izst6ādi un iemācīties nacionālās dejas “Sirtaki” pamatsoļus. Kā 18. oktobra ceturtais galamērķis ir BJC „IK Auseklis”, kas ļaus paviesoties Zviedrijā un Somijā. Interesentus gaida piedzīvojums brīnumainajā Lapzemē pie Salatēva brieža Rūdolfa, tāpat būs ieradies arī Karlsons „ar savām blēņām”, ko būs iespēja vērot modernā teātra izrādē. Dienas laikā interesentiem būs iespēja arī piedalīties sportiskās aktivitātēs, radošajās darbnīcās un darīt vēl daudz citas interesantas lietas!

Piedzīvojumu ceļojumu pa Eiropu noslēgsim 25. oktobrī, kad pie sevis ciemos aicinās vēl trīs bērnu un jauniešu centri. BJC „Laimīte” interesentus aicina uz ģimenes svētkiem „Latvijas saule, Igaunijas saule”. Programmā ir gan vizuālās mākslas izstāde, gan darbošanās radošajās darbnīcās, kā arī viens no centrālajiem notikumiem- pasākuma dalībnieku lielais kopdarbs- instalācijas „Saules meitas jostas auda” veidošana un citas aktivitātes. Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” ļaus paviesoties Dānijā un Nīderlandē, mēģinot atrast kopējo un atšķirīgo mūsu un šajās tautās- būs iespēja piedalīties dažādos eksperimentos un radošās aktivitātēs, tāpat tiks apspēlētas arī H.K. Andersena pasakas. BJC „Rīgas Skolēnu pils” interesentus aizvedīs uz saulaino Itāliju un krāšņo Vāciju. Viesus sagaidīs Sprīdītis un viņa draugi Mazā raganiņa, Sīpoliņš, Pinokio un Bŗēmenes muzikanti, kas vedīs  Vācijas un Itālijas kultūras ceļojumā. Visas dienas garumā darbosies „Mazā un Lielā koncertzāle”, kurās itāļu un vācu mūzikas  un dejas pasaulē vedīs TDA 5„Uguntiņa”, koklētāju ansamblis „Austriņa”, akordeonistu ansamblis „Opus”, folkloras kopa „Kokle”, meiteņu kori „Rīga” un „Tonika”.
No baroka lielmeistaru  Baha un Vivaldi pērlēm līdz  vācu ziņģēm un itāļu popmūzikas hitiem. Līdzās koncertiem, viesi varēs noskatīties teātra „Zīļuks „izrādi „Sīpoliņš” pēc  Džanni Radari  pasakas  motīviem, kā arī BJC „Rīgas Skolēnu pils” vestibilos un svētku zālē vērot dažādu raksturu izstādes.

Ar pilniem pasākuma aprakstiem iepazīsties ŠEIT

Gaidīsim Tevi un Tavu ģimeni ciemos!

Neaizmirsti ceļojumā nodrošināties ar CEĻA KARTI, to varēsi saņemt uz vietas pasākuma laikā.

Ja apmeklēsi vismaz četrus piedzīvojuma galamērķus un sakrāsi četrus zīmodziņus, varēsi piedalīties lielajā IZLOZĒ! Seko informācijai https://www.facebook.com/events/947534318595039/ un uzzini, kādas balvas tevi sagaida!  Iespējams, kādam būs iespēja doties īstā ceļojumā?!

Tiekamies Eiropas piedzīvojumā , jo nav vienkāršāka veida, kā apceļot Eiropu!