„Rīga – Eiropas krustcelēs” BJC „Mīlgrāvis” izspēlē Grieķiju un Čehiju

Sestdien, 18.oktobrī Bērnu un jauniešu centrā „Mīlgrāvis”, projekta „Rīga – Eiropas krustcelēs” ietvaros, interesenti varēja apmeklēt Grieķijai un Čehijai veltīto pasākumu.

Šo valstu kultūras mantojumu mūsu audzēkņi pētīja ar lielu interesi, aizrautību un atspoguļoja savos radošajos darbos, kuri apskatāmi izstādē „Grieķijas un Čehijas” noskaņas.

Ar izstādi „Eiropas fragmenti” viesojās PIKC VSIA Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Interjera dizaina nodaļas audzēkņi.  Izstādē „Eiropas fragmenti” apskatāmi dekoratīvi ažūra papīra griezumi – Čehijas arhitektūra un grieķu ornamenti.

Izstāžu zālē darbojās kinozāle/lasītava „Informatīvi un ilustratīvi par Grieķiju un Čehiju’’.

Pasākumu atklāja koncerts „Ceļojums no Zelta Prāgas līdz Olimpa kalnam Grieķijā”, kurā A.Dombrovska mūzikas skolas koklētāju ansamblis un kultūras pils „Ziemeļblāzma” koklētāju ansamblis „Pūt vējiņi” Gitas Andersones vadībā atskaņoja populāras šo valstu melodijas, savukārt BJC „Mīlgrāvis” audzēkņi uzstājās ar saviem priekšnesumiem – grieķu dejas „Sirtaki” variācijām, grieķu deju improvizācijām un tērpu demonstrējumiem.

Mēdz teikt – kurš nav gājis pāri Kārļa tiltam, tas nav bijis Prāgā. Lielformāta glezna „Kārļa tilts” sagaidīja apmeklētājus, ienākot iestādes pagalmā.

Radošajās darbnīcās, kuras bija veltītas Čehijai, varēja uzzīmēt pastkartes ar „Zelta Prāgas” skatu, izmēģināt stikla gravēšanas prasmes, apgleznot ādas grāmatzīmi ar senas pils siluetu, noskatīties multiplikācijas filmu „Kurmītis” un, tad apgleznot savu kurmīti. Visi apmeklētāji labprāt iegriezās pie krietnā kareivja Šveika – atstāja savu autogrāfu un izveidoja „puķi savam pogas caurumam”. Darbnīcā „Acīm redzamais – neticamais” izmantojot vienkāršas zīmēšanas tehnikas tika panākts vizuāli optisks efekts – divi zīmējumi saplūda vienā. Lielu atsaucību guva galda hokeja spēles turnīrs.

Grieķija, Hellāda… Tie ir vārdi, ko zina visā pasaulē.

Olimpa kalns ir Grieķijas augstākais punkts. Tā ir divpadsmit mītisko antīko dievu atrašanās vieta. Apmeklētājiem bija iespēja nofotografēties pie lielizmēra gleznas ‘”Olimpa kalns”, apmeklēt radošās darbnīcas – izrotāt grieķu traukus vai grāmatzīmi ar meandru – grieķu nepārtraukto vijīgo rakstu, izgatavot lauru lapu vainagu, pamēģināt apgleznot stiklu –  uzrakstīt senā grieķu alfabēta burtus vai uzzīmēt ornamentu, izgatavot pastkartes ar kādu senās Grieķijas mākslas motīvu, darboties grafikas un gratāžas darbnīcās. Darbnīcas vadīja pati Atēna – gudrības dieviete, taisnīga kara dieviete, varoņu un amatnieku aizbildne.

Pie mums varēja izbaudīt īpašu atmosfēru, apgūstot ugunīgās grieķu dejas „Sirtaki’’ soļus un iziet “Minotaura labirintu”.

 

Informāciju sagatavoja

Bērnu un jauniešu centra „Mīlgrāvis”

direktora vietniece Dace Timule

projekta „Rīga – Eiropas krustcelēs” koordinatore